Hoppa till sidans innehåll

Bokade tider SM-slutspel 2020/21


På den här sidan läggs de av föreningarna bokade matchtider upp.

Damer

Engelholm
Kvart
Söndag 14 mars 16
Söndag 21 mars 16
Onsdag 24 mars 19
Återkval
Söndag 28 mars 16
Onsdag 31 mars 19
Semi
Måndag 5 april 16
Söndag 11 april 16
Onsdag 14 april 19
Brons
Tisdag 20 april 19
Lördag 24 april 16
Final 
Lördag 17 april 16
Onsdag 21 april 19
Söndag 25 april 16

Gislaved
Torsdag 18 mars 19
Onsdag 31 mars 19
Lördag 3 april 14
Tisdag 20 april 19

Hylte Halmstad
20/3 Quarterfinal 2 Home match 14.00
23/3 Possible Quarterfinal 3 Home match 19.00
30/3 Possible "Extra" Quarter Home match 19.00
11/4 Semifinal 2 Home match 14.00
15/4 Possible Semifinal 3 Home match 19.00
21/4 Final 2 Home match 19.00
25/4 Possible Final 3 Home match 14.00

IKSU
Torsdag 4 mars kl 18

Linköpings VC
Söndag 7 mars 15
Söndag 14 mars 15
Onsdag 24 mars 19

Lindesberg
Wednesday 3.3.2021 at 19.00 Lidesberg arena
Saturday 6.3.2021 at 15.00 Lindesberg arena
Saturday 13.3 2021 at 15.00 Lindesberg arena
Saturday 20.3.2021 at 15.00 Lindesberg arena
Tuesday 23.3.2021 at 19.00 Lindesberg arena
Saturday 27.3.2021 at 15.00 Lindesberg arena
Tuesday 30.3.2021 at 19.00 Lindesberg arena

Lund
Åttondel
Lördag 06-mar 17.30
Kvartsfinal
Lördag 13-mar 15.00
Söndag 21-mar 15.00
Onsdag 24-mar 19.00
Återkval
Lördag 27-mar 15.00
Semifinal
Lördag 03-apr 17.30
Bronsmatch
Tisdag 20-apr 19.00
Lördag 24-apr 15.00
Final
Lördag 17-apr 15.00
Onsdag 21-apr 19.00
Söndag 25-apr 15.00

Sollentuna
Lö 2021-03-20 Slutspel Kvart 2 av 3 (H) Satelliten 14.30
On 2021-03-24 Slutspel Kvart 3 av 3 (H) Satelliten 19.00
Lö 2021-03-27 Slutspel Återkval 1 av 2 (L) Satelliten 14.30
To 2021-04-01 Slutspel Återkval 2 av 2 (H) Satelliten 19.00
Lö 2021-04-03 Slutspel Semi 1 av 3 (L) Satelliten 14.30
Lö 2021-04-10 Slutspel Semi 2 av 3 (H) Satelliten 14.30
To 2021-04-15 Slutspel Semi 3 av 3 (H) Satelliten 19.00
Lö 2021-04-17 Slutspel Final 1 av 3 (L) Satelliten 14.30
Ti 2021-04-20 Slutspel Brons 1 av 2 (L) Satelliten 19.00
On 2021-04-21 Slutspel Final 2 av 3 (H) Satelliten 19.00
Lö 2021-04-24 Slutspel Brons 2 av 2 (H) Satelliten 14.30
Sö 2021-04-25 Slutspel Final 3 av 3 (H) Satelliten 14.30

Örebro
13 mars kl 15:00 Kvart1
20 mars kl 15:00 Kvart2
23 mars kl 19:00 Kvart3
30 mars kl 19:00 Återkval2
4 april kl 15:00 Semi1
10 april kl 15:00 Semi2
13april kl 19:00 Semi3
21 april kl kl 19:00 Brons1
24 april kl 15:00 Brons2
17 april kl 15:00 Final1

Herrar

Falkenberg
Tors 4 mars kl 19 Åttondel 1 av 2
Sön 7 mars kl 17 Åttondel 2 av 2
Sön 14 mars kl 17 Kvartsfinal 1 av 3
Sön 21 mars kl 17 Kvartsfinal 2 av 3
Tors 25 mars kl 19 Kvartsfinal 3 av 3
Sön 28 mars kl 17 Återkval 1 av 2
Tors 1 april kl 19 Återkval 2 av 2
Sön 4 april kl 17 Semifinal 1 av 3
Sön 11 april kl 17 Semifinal 2 av 3
Tors 15 april kl 19 Semifinal 3 av 3
Sön 18 april kl 17 Final 1 av 3
Tis 20 april kl 19 Bronsmatch 1 av 2
Lör 24 april kl 17 Bronsmatch 2 av 2
Tors 22 april kl 19 Final 2 av 3
Sön 25 april kl 17 Final 3 av 3

Floby
Torsdag 4 mars 19

Habo
söndag 14/3 16:00
söndag 21/3 16:00
onsdag 24/3 19:00
söndag 28/3 16:00
onsdag 31/3 19:00
måndag 5/4 16:00
söndag 11/4 16:00
onsdag 14/4 19:00
lördag 17/4 16:00
tisdag 20/4 19:00
onsdag 21/4 19:00
lördag 24/4 16:00
söndag 25/4 16:00

Hylte Halmstad
20/3 Quarterfinal 2 Home match 16.30
24/3 Possible Quarterfinal 3 Home match 19.00
31/3 Possible "Extra" Quarter Home match 19.00
5/4 Possible Semifinal 1 Home match 15.00
10/4 Possible Semifinal 2 Home match 16.30
14/4 Possible Semifinal 3 Home match 19.00
18/4 Possible Final 1 Home match 16.30
22/4 Possible Final 2 Home match 19.00
25/4 Possible Final 3 HOme match 16.30

Lund
Åttondel
Lördag 06-mar 15.00
Kvartsfinal
Lördag 13-mar 15.00
Lördag 20-mar 15.00
Onsdag 24-mar 19.00
Återkval
Lördag 27-mar 17.30
Semifinal
Lördag 03-apr 15.00
Bronsmatch
Onsdag 21-apr 19.00
Lördag 24-apr 17.30
Final
Söndag 18-apr 15.00
Torsdag 22-apr 19.00
Söndag 25-apr 15.00

Sollentuna
Lö 2021-03-20 Slutspel Kvart 2 av 3 Satelliten 17.00
To 2021-03-25 Slutspel Kvart 3 av 3 Satelliten 19.00
On 2021-03-31 Slutspel Återkval 2 av 2 Satelliten 19.00
Lö 2021-04-10 Slutspel Semi 2 av 3 Satelliten 17.00
On 2021-04-14 Slutspel Semi 3 av 3 Satelliten 19.00
To 2021-04-22 Slutspel Final 2 av 3 Satelliten 19.00
Lö 2021-04-24 Slutspel Brons 2 av 2 Satelliten 17.00
Sö 2021-04-25 Slutspel Final 3 av 3 Satelliten 17.00

Södertelge
Åttondel 
Onsdag 3 mars 19
Lördag 6 mars 16
Kvart
Lördag 13 mars 16
Återkval
Lördag 2 mars 16 (prel)
Semi 
Måndag 5 april 16 

Uppsala
Åttondelsfinal: Torsdag 4 mars, 19.
Kvartsfinal: Söndag 14 mars, 16.00
Återkval: Söndag 28 mars, 16.00
Semifinal: Måndag 5 April, 16.00
Bronsmatch: Tisdag 20 april, 19.00
Final: Söndag 18 April 16.00

Vingåker
Tors 4 mars 19:00
Lör 6 mars 14:00
Lör 13 mars 14:00
Lör 20 mars 14:00
Tors 25 mars 19:00
lör 27 mars 14:00
Tors 1april 19:00
sön 4 april 14:00
lör 10 april 14:00
Tors 15 april 19:00
tis 20 april 19:00
lör 24 april 14:00
sön 18 april 14:00
tors 22 april 19:00
sön 25 april 14:00

Örkelljunga
Söndag 14-mar 16.00 Kvartsfinal 1
Torsdag 01-apr 19.00 Återkval match 2 Skärtorsdag
Måndag 05-apr 16.00 Semi 1 Annandag påsk
Söndag 11-apr 16.00 Semi 2
Torsdag 15-apr 19.00 Semi 3
Tisdag 20-apr 19.00 Brons 1
Lördag 24-apr 15.00 Brons 2
Söndag 18-apr 16.00 Final 1
Torsdag 22-apr 19.00 Final 2
Söndag 25-apr 16.00 Final 3

Uppdaterad: 10 MAR 2018 19:31 Skribent: Svensk Volleyboll
Epost: Adressen Gömd

bu_ramlinje-1

vb_ramlinje-1

bv_ramlinje-1

sv_ramlinje-1


FÖRBUNDSSAJTER

 

 

 

 


FÖRBUNDSSPONSORER


SAMARBETEN

TFFIR_Volleybollforbundet_RGB.png

 


VI STÖDER

 

Postadress:
Svenska Volleybollförbundet
Trålgränd 2
116 68 Stockholm

Kontakt:
Tel: 086403050
E-post: This is a mailto link

Se all info