Hoppa till sidans innehåll

Sydsvenskan - Spelschema 2016/2017


Gå gärna med i vår facebookgrupp för Sydsvenskan.

 

 

Slutställning

 

 

Slutställning

 

 

DAM

 

 

HERR

 
 1 Kalmar A 54  1 Växjö 1  63
 2 Växjö 41  2 Karlskrona 58,5
 3 Kalmar B 24  3 Moheda 56
 4 Eneryda A 22  4 Kalmar A 54
 5 Eksjö 20  5 Björnsholm 35
 6 Karlskrona 17  6 Växjö 2 24
 7 Smålandsstenar  7  7 Karlshamn 17,5
 8 Karlshamn  5  8 Tranås 17
 9 Eneryda B  4  9 Kristianstad 16
10 Kalmar C  3 10 Kalmar B 14
11 Karlskrona B  2 11 Kalmar C 13
      12 Lenhovda 11
      13 Jönköping 10
      14 Växjö 3  4
      14 Eneryda  4
      14 Karlskrona B  4
      17 Moheda Snickeriet  3
      18 Tranås B  2
      18 Karlshamn B  2

RESULTATFIL (20170403) 

Omgång 1 DAM HERR
  Sön 9 oktober 15 oktober
  Eksjö Lenhovda
Anmälan senast: 2/10 9/10
Anmälan till: Frida Frisk Harald Fredriksson
  0706891228  
     
 

1. Växjö (7)
2. Kalmar A (5)
3. Eksjö (4)
4. Karlskrona (3)
5. Kalmar B (2)

1. Växjö 1 (13)
2. Kalmar (11)
3. Karlskrona (10)
4. Björnsholm (9)
5. Moheda (8)
6. Karlshamn (7)
7. Jönköping (6)
8. Lenhovda (5)
9. Växjö 2 (4)
10. Tranås (3)
11. Växjö 2 (2)




Omgång 2 DAM HERR
  Lör 12 november Lör 12 november
  Kalmar sportcenter Kalmar sportcenter
Anmälan senast: 6/11 6/11
Anmälan till: Peter Adiels Jakob Nordin
  070-6994910 073-3541496
     
  1. Kalmar A (8)
2. Växjö (6)
3. Kalmar B (5)
4. Eksjö (4)
5. Kalmar C (3)
6. Karlskrona (2)

1. Kalmar C (13)
2. Kalmar A (11)
3. Moheda (10)
4. Växjö 1 (9)
5. Karlskrona (8)
6. Växjö 2 (7)
7. Björnsholm (5,5)
7. Karlshamn (5,5)
8. Tranås (4)
9. Kalmar B (3)
10 Växjö 3 (2)




Omgång 3 DAM HERR
  10 dec 10 dec
  Haganässkolan, Älmhult Sparre, Karlskrona
Anmälan senast: 4/12 4/12
Anmälan till: Anna Kjell Andreas
  0730319156 0734-010210
  1. Kalmar A (8)
2. Eneryda (6)
3. Växjö (5)
4. Eneryda B (4)
5. Smålandsstenar (3)
6. Kalmar B (2)
1. Karlskrona (6)
2. Växjö (4)
3. Kalmar (3)
4. Eneryda (2) 



Omgång 4 DAM  HERR
  Sön 15 januari Sön 15 januari
  Kalmarsundskolan, Kalmar Arena, Kalmar 
Anmälan senast: 8/1 8/1
Anmälan till: Peter Adiels Jakob Nordin
  070-6994910 073-3541496
     
 

1. Kalmar A (8)
2. Karlskrona (6)
3. Växjö (5)
4. Eksjö (4)
5. Eneryda (3)
6. Kalmar B (2)

1. Kalmar A (11)
2. Karlskrona (9)
3. Moheda (8)
4. Växjö A (7)
5. Björnsholm (6)
6. Växjö B (5)
7. Kalmar B (4)
8. Kristianstad (3)
9. Tranås (2)




Omgång 5 DAM HERR 
  Lör 4 februari Lör 28 januari
  KFUM Karlskrona Tranås
Anmälan senast: 29/1   22/1
Anmälan till: Erik Johansson Kheder Mamad Beker
  070-3401230 0738-731004
     
 

1. Kalmar A (10)
2. Växjö (8)
3. Eneryda (7)
4. Kalmar B (6)
5. Karlshamn (5)
6. Eksjö (4)
7. Karlskrona A (3)
8. Karlskrona B (2)
 

1. Växjö (9)
2. Moheda (7)
3. Björnsholm (5,5)
3. Karlskrona (5,5)
4. Jönköping (4)
5. Tranås 1 (3)
6. Tranås 2 (2)



Omgång 6 DAM HERR
   5 mars Lör 4 mars 
  Eksjö Växjö VK
Anmälan senast:   26/2
Anmälan till:   Jessica Tarland
     
 

1. Kalmar A (8)
2. Eneryda (6)
3. Växjö (5)
4. Kalmar B (4)
5. Karlskrona (3)
6. Eksjö (2)

 

1. Växjö (14)
2. Moheda (12)
3. Karlskrona (11)
4. Kalmar A (10)
5. Björnsholm (9)
6. Växjö 2 (8)
7. Kristanstad (7)
8. Lenhovda (6)
9. Tranås (5)
10. Kalmar B (4)
11. Moheda Snickeriet (3)
12. Eneryda (2)




Omgång 7 DAM HERR
  Lördag 1 april   Lördag 1 april
  Smålandsstenar Norrevångshallen, Mörrum
Anmälan senast: 26/3  26/3
Anmälan till: Håkan Göransson Andreas
  070-6981373 0734-010210
     
 

1. Kalmar A (7)
2. Växjö (5)
3. Smålandsstenar (4)
4. Kalmar B (3)
5. Eksjö (2)

1, Moheda (11)
2, Karskrona (9)
3. Kalmar (8)
4. Växjö (7)
5. Kristianstad (6)
6. Karlshamn (5)
7. Karlskrona B (4)
8. Kalmar B (3)
9. Karlshamn B (2)

 


Uppdaterad: 22 JUN 2017 20:35 Skribent: Sofia Dahlström

UTBILDNINGSKALENDER

Utbildningskalendern

FÖRBUNDSSPONSORER

mikasa_ramlinje


Postadress:
Sydsvenska Volleybollförbundet
Svenska Volleybollförbundet, Trålgränd 2
116 68 Stockholm

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info