Hoppa till sidans innehåll

Tävlingsprogram


OBS! Tiderna är preliminära. Det som gäller står i PM inför varje deltävling.

Flickor U19 (födda 96-97)

Omgång Datum, ramtid Hall (antal planer) Arrangör
Seedning  S 20 okt, 9-17 Tellushallen (4)   Vallentuna VBK
3-Kungaslaget 26-27 okt Kungälv Kungälv Volley
Omg 2 S 24 nov, 9-16 Boland (3) Uppsala VBK
Omg 3 L 25 jan, 9-18 Tellushallen (4) Vallentuna VBK
Omg 4 S 16 feb, 9-18 Solnahallen B (3)  Solna VBK 
Omg 5 S 2 mar, 10-19 Boland (3) Uppsala VK
Poolfinal FU19 L 22 mar Tellushallen (4) Vallentuna VBK
Slutspel FU19 L 29 mar, 8-18 Tellushallen (4) Vallentuna VBK
U19 SM 10-11 maj Sporthallen (8) Gislaved

 

Flickor U17 (födda 98-99)

Omgång Datum, ramtid Hall (antal planer) Arrangör
Seedning S 20 okt  Gångsätra (4) Lidingö SK 
3-Kungaslaget 26-27 okt Kungälv Kungälv Volley
Omg 2 S 10 nov, 9-17 Sporthallen (5)  Sollentuna VK 
Omg 3 S 1 dec 9-18 Brunnsäng (3) Södertelge VBK 
U17-DM S 8 dec, 9-17 Gångsätra (4) Lidingö SK
Poolfinal L 18 jan, 9-19 Brunnsängshallen (3) Södertelge VBK 
Omg 4 S 9 feb, 9-17 Sjöstadshallen (3) KFUM Bromma
Omg 5 S 16 mar 9-18 Tellushallen (4)  Vallentuna VBK 
U17 SM 5-6 apr Valhalla, Göteborg  Tuve
Slutspelskval FU17 L 26 apr  Tellushallen (4)  Vallentuna VBK
Slutspel FU17 S 27 apr  Tellushallen (4)  Vallentuna VBK

 

Flickor U15 (födda 00-01) Volley 2000

Omgång Datum, ramtid Hall (antal planer) Arrangör
Seedning S 6 okt 9-18 Tellushallen (4)  Vallentuna VBK 
3-Kungaslaget 26-27 okt Kungälv Kungälv Volley
Omg 2 S 17 nov, 9-18 Danderyds gymn (5) Danderyds SK 
Omg 3 L 30 nov, 9-18 Sporthallen (5)  Sollenruna VK
Omg 4 S 9 feb, 9-19 Sporthallen (5)  Sollentuna VK 
Omg 5a  Svart, röd (12 högst rankade) L 8 mar, 12-19 Brunnsäng (3)  Södertelge VBK 
Omg 5b Blå, grön, gul (rankade 13-) S 9 mar, 9-17 Brunnsäng (3) Södertelge VBK
Slutspelskval FU15 L 22 mar, 9-19 Sporthallen (5)  Sollentuna VK 
Slutspel FU15 S 23 mar, 9-19  Sporthallen (5)  Sollentuna VK 
Volley2000-mästerskapet 2-4 maj Falköping SVBF

 

Flickor U13 (födda 02-03) Volley 2000

Omgång Datum, ramtid Hall (antal planer) Arrangör
Seedning S 6 okt 9-18 Sporthallen (5)  Sollentuna VK 
3-Kungaslaget 26-27 okt Kungälv Kungälv Volley
Omg 2 L 23 nov, 9-18 Solnahallen B (3) Solna VBK
Omg 3 S 8 dec, 9-18 Mörbyhallen (4)  Danderyds SK
Omg 4 S 19 jan, 9-18 Solnahallen B (3)  Solna VBK 
Omg 5 S 9 feb, 9-18 Danderyds gymn  Danderyds SK
Slutspelskval FU13 L 29 mar, 11:30-19 Brunnsäng (3)  Södertelge VBK 
Slutspel FU13 S 30 mar, 9-17  Brunnsäng (3)  Södertelge VBK 
Volley2000-mästerskapet 2-4 maj Falköping SVBF


Pojkar/Flickor/Mixed U11 (födda 03-) Kidsvolley

Omgång Datum, ramtider Hall (antal planer) Arrangör
Omg 1 L 19 okt, 10-14  Brunnsäng (4) Södertelge VBK 
Omg 2 L 23 nov, 10-14 Käppala (4) Lidingö SK 
Omg 3 L 14 dec, 9-13 Sateliten (4) Sollentuna VK
Omg 4 S 26 jan, 9-13  Norrängsgården (4)  Danderyds SK 
Omg 5 L 15 feb, 10-14 Tellushallen (4)  Vallentuna VBK 
Omg 6 L 22 mar, 10-14 Täljehallen (8)  Södertelge VBK 

Omg 7

apr    

Omg 8

L 17 maj, 11-15 Mälarbadet UTE (8) Södertelge VBK
Uppdaterad: 31 AUG 2014 11:06 Skribent: Lasse Broström

Postadress:
Stockholm-Gotlands Volleybollförbund
c/o Svenska Volleybollförbundet, Trålgränd 2
116 68 Stockholm

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: stockholmgotlandsvbf...

Se all info