Hoppa till sidans innehåll

Tävlingsprogram


OBS! Tiderna är preliminära. Det som gäller står i PM inför varje deltävling.

Flickor U19 (födda 95-96)

Omgång Datum, ramtid Hall (antal planer) Arrangör
Seedning L 6 okt, 12-19 Brunnsängshallen (3) Södertelge VBK 
3-Kungaslaget 27-28 okt Kungälv Kungälv Volley
Omg 2 L 10 nov, 10-17 Munktellarenan (1) KFUM Eskilstuna
Omg 3 S 16 dec, 9-17 Brunnsängshallen (3) Södertelge VBK 
Omg 4 S 27 jan, 9-17 Brunnsängshallen (3) Södertelge VBK 
Omg 5 L 16 feb, 9-19 Sjöstadshallen (3) 

Spårvägens VK 

Poolfinal U19 L 23 mar Tellushallen (4)

Vallentuna VBK 

Slutspel FU19 L 20 apr 12-18 Brunnsängshallen (3)  Södertelge VBK 
U19 SM 11-12 maj Sporthallen (8) Gislaved

 

Flickor U17 (födda 97-98)

Omgång Datum, ramtid Hall (antal planer) Arrangör
Seedning S 7 okt 9-18 Gångsätrahallen (4)  Lidingö SK 
3-Kungaslaget 27-28 okt Kungälv Kungälv Volley
Omg 2 S 25 nov, 9-18 Solnahallen B (3) Solna VBK
Omg 3 L 8 dec, 9-17 Sjöstadshallen (3) Spårvägens VK
Omg 4 L 12 jan, 9-19 Sporthallen (5)  Sollentuna VK 
Poolfinal L 19 jan Sjöstadshallen (3) Spårvägens VK
Omg 5 S 10 feb Tellushallen (4) Vallentuna VBK 
Slutspelskval FU17 S 10 mar Tellushallen (4)  Vallentuna VBK 
Slutspel FU17 S 17 mar  Tellushallen (4)  Vallentuna VBK 
U17 SM 13-14 apr Valhalla, Göteborg  Tuve

 

Flickor U15 (födda 99-00) Volley 2000

Omgång Datum, ramtid Hall (antal planer) Arrangör
Seedning S 14 okt Brunnsäng (3)  Södertelge VBK 
3-Kungaslaget 27-28 nov Kungälv Kungälv Volley
Omg 2 S 11 nov, 9-17 Tellushallen (4) Vallentuna VBK
Omg 3 S 2 dec, 9-17 Gångsätrahallen (4) Lidingö SK
Omg 4 S 20 jan Tellushallen (4)  Vallentuna VBK 
Omg 5 S 17 feb Danderyds Gymn. (5)  Danderyds VK 
Slutspelskval FU15 L 23 mar Sporthallen (5)  Sollentuna VK 
Slutspel FU15 S 24 mar  Sporthallen (5)  Sollentuna VK
Volley2000-mästerskapet 3-4 maj Falköping SVBF

 

Flickor U13 (födda 01-02) Volley 2000

Omgång Datum, ramtid Hall (antal planer) Arrangör
Seedning L 20 okt Sollentuna AB (5)  Sollentuna VK 
3-Kungaslaget 27-28 nov Kungälv Kungälv Volley
Omg 2 S 18 nov, 9-17 Nya Mörbyhallen (4) Danderyds VK
Omg 3 S 9 dec, 9-17 Tellushallen (4) Vallentuna VBK
Omg 4 S 20 jan 9-19 Solnahallen B (3)  Solna VBK 
Omg 5 S 10 mar 9-19 Solnahallen B (3)  Solna VBK 
Slutspelskval FU13 L 20 apr Tellushallen (4) Vallentuna VBK
Slutspel FU13 S 21 apr Danderyds Gymn (5)  Danderyds SK 
Volley2000-mästerskapet 3-4 maj Falköping SVBF


Pojkar/Flickor/Mixed U11 (födda 03-) Kidsvolley

Omgång Datum, ramtider Hall (antal planer) Arrangör
Omg 1 L 20 okt,10-14 Brunnsäng (4) Södertelge VBK
Omg 2 L 1 dec, 9-13 Sporthallen (5) Sollentuna VK
Omg 3 S 13 jan 10-14 Tellushallen (4) Vallentuna VBK
Omg 4 L 9 feb 10-14 Brunnsängshallen (4) Södertelge VBK
Omg 5 S 24 mar 9-13 Gångsätrahallen (4) Lidingö SK 
Omg 6      

Omg 7

L 1 jun 9-13 Mälarbadet UTE (8) Södertelge VBK

 

Uppdaterad: 24 AUG 2013 08:23 Skribent: Lasse Broström

Postadress:
Stockholm-Gotlands Volleybollförbund
c/o Svenska Volleybollförbundet, Trålgränd 2
116 68 Stockholm

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info