Hoppa till sidans innehåll

Tävlingsprogram


OBS! Tiderna är preliminära. Det som gäller står i PM inför varje deltävling.

Pojkar U19 (födda 94-95) & Pojkar U17 (födda 96-97)

Omgång Datum, ramtid Hall (antal planer) Arrangör
Seedning L 15 okt, 14-19 Brunnsäng (3) Södertelge VBK 
Omg 2 L 19 nov, 12-16 Brunnsäng (3)  Södertelge VBK 
Omg 3 ? ? ?
Omg 4 S 18 dec 9-17 Sjöstadshallen (3)  Spårvägens VBK
Omg 5 L 14 jan 9-19 Sporthallen (5) Sollentuna VK
Poolfinal U17 L 21 jan 9-19 Brunnsäng (3)  Södertelge VBK
Omg 6 ?    
Omg 7 S 11 mar 9-17 Gångsätra (4) Lidingö SK
Poolfinal U19 L 24 mar Sateliten (4) Sollentuna VK
Slutspel PU17  21-22 apr ? ?
Slutspel PU19  21-22 apr ?
U17 SM 14-15/4 Valhalla, Göteborg  
U19 SM 12-13/5 Gislaved

 

Pojkar U15 (födda 98-99) & Pojkar U13 (födda 00-01) Volley 2000

Omgång Datum, ramtid Hall (antal planer) Arrangör
Seedning L 1 okt 9-19 Sporthallen (5)  Sollentuna VK 
Omg 2 L 12 nov 12-19 Brunnsäng (3) Södertelge VBK
Omg 3 S 27 nov 9-17 Vidåkershallen (4)  Vingåkers VK 
Omg 4 S 11 dec 9-15 Brunnsäng (3)  Södertelge VBK
Omg 5 L 28 jan 12-19 Brunnsäng (3) Södertelge VBK
Omg 6 S 12 feb Sporthallen (5) Sollentuna VK
Omg 7 S 11 mar 11-18 Vidåkershallen (4) Vingåkers VK
Slutspel PU13 L 24 mar Sporthallen (5)  Sollentuna VK
Slutspel PU15 S 25 mar Sporthallen (5) Sollentuna VK
Volley2000-mästerskapet 4/5-6/5 Falköping SVBF

 
Pojkar/Flickor/Mixed U11 (födda 02-) Kidsvolley

Omgång Datum, ramtider Hall (antal planer) Arrangör
Omg 1 S 13 nov, 9-13 Källängshallen Lidingö SK 
Omg 2 S 4 dec, 10-14 Tellushallen  Vallentuna VBK 
Omg 3 L 11 feb 9-13 Sateliten (4)  Sollentuna VK 
Omg 4 L 17 mars 10-14 Brunnsäng (4) Södertelge VBK
Omg 5 S 22 april 11-15 Norrängsgården Danderyds SK
Omg 6      

Omg 7

L 2 juni 9-13 Mälarbadet (8) Ute Södertelge VBK

 

5

Uppdaterad: 22 MAR 2012 13:35 Skribent: Lasse Broström

Postadress:
Stockholm-Gotlands Volleybollförbund
c/o Svenska Volleybollförbundet, Trålgränd 2
116 68 Stockholm

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: stockholmgotlandsvbf...

Se all info