Hoppa till sidans innehåll

Tävlingsprogram


OBS! Tiderna är preliminära. Det som gäller står i PM inför varje deltävling.

Flickor U19 (födda 94-95)

Omgång Datum, ramtid Hall (antal planer) Arrangör
Seedning S 9 okt 9-18 Käppala (4)  Lidingö SK 
Omg 2 S 27 nov 9-17 Rekarneskolan(4) KFUM Eskilstuna
Omg 3 S 18 dec 9-17 Sjöstadshallen (3) Spårvägens VK
Omg 4 L 14 jan 9-19 Sporthallen (5) Sollentuna VK
Omg 5 S 11 mar 9-17 Gångsätrahallen (4) Lidingö SK
Poolfinal L 24 mar Rekarneskolan (4) KFUM Eskilstuna
Slutspel FU19 S 22 apr 9-17 Sporthallen A (3) Sollentuna VK
U19 SM 12-13/5 Sporthallen (8) Gislaved

 

Flickor U17 (födda 96-97)

Omgång Datum, ramtid Hall (antal planer) Arrangör
Seedning L 8 okt, 9-17 Sjöstadshallen (3)  Spårvägens VBK 
Omg 2 S 13 nov 9-19 Sporthallen AB (5) Sollentuna VK
Omg 3 S 11 dec 9-16:30 Solnahallen B (3) Solna VBK
Poolfinal L 21 jan Sjöstadshallen (3) Spårvägens VBK
Omg 4 L 11 feb Tellushallen (4) Vallentuna VBK
Omg 5 S 11 mar 9-19 Brunnsäng (3) Södertelge VBK
Slutspelskval FU17 L 31 mar 9-19 Brunnsäng (3) Södertelge VBK
Slutspel FU17 S 1 apr 9-18 Brunnsäng (3)  Södertelge VBK
U17 SM 14-15/4 Valhalla, Göteborg  

 

Flickor U15 (födda 98-99) Volley 2000

Omgång Datum, ramtid Hall (antal planer) Arrangör
Seedning L 1 okt, 9-19 Sporthallen (5)  Sollentuna VK
Omg 2 S 20 nov 9-19 Brunnsäng (3) Södertelge VBK
Omg 3 S 4 dec Gångsätra (4) Lidingö SK
Omg 4 L 4 feb Tellushallen (4) Vallentuna VBK
Omg 5 S 19 feb Brunnsäng (3)
Solnahallen B (3)
Södertelge VBK
Solna VBK 
Slutspelskval FU15 L 24 mar 8-19 Sporthallen (5) Sollentuna VK
Slutspel FU15 S 25 mar 9-19 Sporthallen (5) Sollentuna VK
Volley2000-mästerskapet 4/5-6/5 Falköping SVBF

 

Flickor U13 (födda 00-01) Volley 2000

Omgång Datum, ramtid Hall (antal planer) Arrangör
Seedning S 9 okt 9-18 Käppala (4)  Lidingö SK 
Omg 2 S 13 nov 9-19 Sporthallen AB (5) Sollentuna VK
Omg 3 S 11 dec Tellushallen (4) Vallentuna VBK
Omg 4 L 14 jan Sporthallen (5) Sollentuna VK
Omg 5 L 11 feb Gångsätra (4)  Lidingö SK
Slutspel FU13 S 1 apr Tellushallen (4) Vallentuna VBK
Volley2000-mästerskapet 4/5-6/5 Falköping SVBF


Pojkar/Flickor/Mixed U11 (födda 02-) Kidsvolley

Omgång Datum, ramtider Hall (antal planer) Arrangör
Omg 1 S 13 nov, 9-13 Källängshallen Lidingö SK
Omg 2 S 4 dec, 10-14 Tellushallen Vallentuna VBK
Omg 3 L 11 feb 9-13 Satteliten  Sollentuna VK 
Omg 4 L 17 mars 10-14 Brunnsäng (4) Södertelge VBK
Omg 5 S 22 april 11-15 Norrängsgården Danderyds SK

Omg 6

L 2 juni 9-13 Mälarbadet (8) Ute Södertelge VBK

 

Uppdaterad: 16 APR 2012 11:24 Skribent: Lasse Broström

Postadress:
Stockholm-Gotlands Volleybollförbund
c/o Svenska Volleybollförbundet, Trålgränd 2
116 68 Stockholm

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: stockholmgotlandsvbf...

Se all info