Hoppa till sidans innehåll

Flickor U15 Sollentuna omg 1

15 OKT 2010 20:51
Spelas i Sollentuna Sporthall, lördag 16/10 med samling innan kl 9 för första matchstart kl 09:10.
Alla matcher startar på 7-7 (5-5 i avgörande).
  • Uppdaterad: 15 OKT 2010 20:54

Grupp A       Grupp B       Grupp C      
Sollentuna Bang     Sollentuna Boom     Sollentuna Cabang    
Dalarö Heroes (röd)     Spårvägen Block     Sollentuna Optimus    
Vallentuna Ex1t     Vallentuna Hjärter     Vallentuna Klöver    
                       
Grupp D       Grupp E       Grupp F      
Sollentuna Crash     Bromma KFUM Rockets   Bromma KFUM Jets    
Sollentuna Lucror     Sollentuna Bellum     Sollentuna Avanza    
Vallentuna Rand0m     Vallentuna Ruter     Vallentuna Spader    
Södertelge Mars     Södertelge Venus     Södertelge Tellus    
                       
                       
Grupp A                      
Match Bana Tid Hemmalag   Bortalag   Funktionär  
201 2 09:10 Sollentuna Bang   Vallentuna Ex1t   Dalarö Heroes (röd)  
203 2 10:30 Vallentuna Ex1t   Dalarö Heroes (röd)   Sollentuna Bang  
205 2 11:50 Dalarö Heroes (röd)   Sollentuna Bang   Vallentuna Ex1t  
                       
Grupp B                      
202 2 09:50 Sollentuna Boom   Vallentuna Hjärter   Spårvägen Block  
204 2 11:10 Vallentuna Hjärter   Spårvägen Block   Sollentuna Boom  
206 2 12:30 Spårvägen Block   Sollentuna Boom   Vallentuna Hjärter  
                       
Grupp C                      
301 3 09:10 Sollentuna Cabang   Vallentuna Klöver   Sollentuna Optimus  
403 4 10:30 Vallentuna Klöver   Sollentuna Optimus   Sollentuna Cabang  
107 1 13:10 Sollentuna Optimus   Sollentuna Cabang   Vallentuna Klöver  
                       
Grupp D                      
302 3 09:50 Sollentuna Crash   Södertelge Mars   Vallentuna Rand0m  
303 3 10:30 Sollentuna Lucror   Vallentuna Rand0m   Södertelge Mars  
304 3 11:10 Vallentuna Rand0m   Sollentuna Crash   Sollentuna Lucror  
305 3 11:50 Södertelge Mars   Sollentuna Lucror   Vallentuna Rand0m  
306 3 12:30 Vallentuna Rand0m   Södertelge Mars   Sollentuna Crash  
307 3 13:10 Sollentuna Crash   Sollentuna Lucror   Södertelge Mars  
                       
Grupp E                      
401 4 09:10 Bromma KFUM Rockets Södertelge Venus   Vallentuna Ruter  
402 4 09:50 Sollentuna Bellum   Vallentuna Ruter   Södertelge Venus  
404 4 11:10 Vallentuna Ruter   Bromma KFUM Rockets Sollentuna Bellum  
405 4 11:50 Södertelge Venus   Sollentuna Bellum   Vallentuna Ruter  
406 4 12:30 Vallentuna Ruter   Södertelge Venus   Bromma KFUM Rockets
407 4 13:10 Bromma KFUM Rockets Sollentuna Bellum   Södertelge Venus  
                       
Grupp F                      
501 5 09:10 Bromma KFUM Jets   Södertelge Tellus   Vallentuna Spader  
502 5 09:50 Sollentuna Avanza   Vallentuna Spader   Södertelge Tellus  
503 5 10:30 Vallentuna Spader   Bromma KFUM Jets   Sollentuna Avanza  
504 5 11:10 Södertelge Tellus   Sollentuna Avanza   Vallentuna Spader  
505 5 11:50 Vallentuna Spader   Södertelge Tellus   Bromma KFUM Jets  
506 5 12:30 Bromma KFUM Jets   Sollentuna Avanza   Södertelge Tellus  
                       
Placering 13-18                    
408 4 14:00 3:a Grp D     3:a Grp E     3:a grp A    
508 5 14:00 3:a Grp F     3:a Grp C     3:a grp B    
                       
Åttondelsfinal                    
108 1 14:00 2:a Grp D     2:a Grp E     Pojkar 3:a grp A  
208 2 14:00 1:a Grp E     2:a Grp A     4:a grp F    
308 3 14:00 2:a Grp B     1:a Grp F     4:a grp E    
309 3 14:40 2:a Grp F     2:a Grp C     Förloraren matchen innan
                       
Placering 13-16                    
409 4 14:40 3:a Grp A     Vinnare Match 408   Förloraren matchen innan
509 5 14:40 Vinnare Match 508   3:a Grp B     Förloraren matchen innan
                       
Kvartsfinal                    
210 2 15:20 1:a Grp A     Vinnare Match 108   Förloraren matchen innan
310 3 15:20 Vinnare Match 208   1:a Grp D     Förloraren matchen innan
410 4 15:20 1:a Grp C     Vinnare Match 308   Förloraren matchen innan
510 5 15:20 Vinnare Match 309   1:a Grp B     Förloraren matchen innan
                       
Placering 9-12                    
211 2 16:00 Förlorare Match 108   Förlorare Match 208   Förloraren matchen innan
311 3 16:00 Förlorare Match 308   Förlorare Match 309   Förloraren matchen innan
                       
Placering 17-18                    
411 4 16:00 Förlorare Match 408   Förlorare Match 508   Förloraren matchen innan
                       
Placering 15-16                    
511 5 16:00 Förlorare Match 409   Förlorare Match 509   Förloraren matchen innan
                       
Semifinal                    
212 2 16:40 Vinnare Match 210   Vinnare Match 310   Förloraren matchen innan
312 3 16:40 Vinnare Match 410   Vinnare Match 510   Förloraren matchen innan
                       
Placering 5-8                    
412 4 16:40 Förlorare Match 210   Förlorare Match 310   Förloraren matchen innan
512 5 16:40 Förlorare Match 410   Förlorare Match 510   Förloraren matchen innan
                       
Placering 11-12                    
413 4 17:20 Förlorare Match 211   Förlorare Match 311   Förloraren matchen innan
                       
Placering 9-10                    
313 3 17:20 Vinnare Match 211   Vinnare Match 311   Förloraren matchen innan
                       
Placering 5-6                    
213 2 17:20 Vinnare Match 412   Vinnare Match 512   Förloraren matchen innan
                       
Final                      
113 1 17:20 Vinnare Match 212   Vinnare Match 312   Förloraren matchen innan
                       
Placering 13-14                    
513 5 17:20 Vinnare Match 409   Vinnare Match 509   Förloraren matchen innan
                       
Placering 3-4                    
114 1 18:00 Förlorare Match 212   Förlorare Match 312   Förloraren matchen innan
                       
Placering 7-8                    
214 2 18:00 Förlorare Match 412   Förlorare Match 512   Förloraren matchen innan
Skribent: Peter Randén

UTBILDNINGSKALENDER

Utbildningskalendern

FÖRBUNDSSPONSORER

mikasa_ramlinje


Postadress:
Stockholm-Gotlands Volleybollförbund
c/o Svenska Volleybollförbundet, Trålgränd 2
116 68 Stockholm

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info