Hoppa till sidans innehåll
Foto: Jakob Birgersson

Youtubestream: Se Snowvolley-SM här!

21 FEB 2020 13:41
Lördagen den 22 februari avgörs 2020 års upplaga Snowvolley-SM på Stortorget i Östersund. Samtliga matcher streamas via Svensk volleybolls Youtubekanal. Bli prenumerant så håller du dig uppdaterad på när vi laddar upp nya klipp och livesändningar!
  • Skapad: 21 FEB 2020 13:41

Stream | Bana 1 | Snowvolley-SM 2020

SPELSCHEMA
08:15 Berg/Franzon/Nord/Lundstedht vs Arnedal/Christensson/Malmsten
09:00 Sernheim/Liljestrand/Bergström vs Nilsson/Ohlsson/Torstensson
09:45 Niederhaus/Månesköld/Sahlberg/Moberg vs Thurin/Thurin/Yoken
10:30 Rudberg/Malmström/Kirkor vs Hjelte/Wikberg/Åström
11:15 Anundgård/Zahedi/Besharat/Butkhun vs Arnedal/Christensson/Malmsten
12:00 Westerland/Jonze/Haglund vs Nilsson/Ohlsson/Torstensson
12:45 Semi 1 dam: 1:an Grupp A vs 2:an Grupp B
13:30 Semi 2 herr: 1:an Grupp B vs 2:an Grupp A
14:30 Damfinal 
15:30 Herrfinal


Stream | Bana 2 | Snowvolley-SM 2020

SPELSCHEMA BANA 2
08:15 Niederhaus/Månesköld/Sahlberg/Moberg vs Nordmark/Änglid/Endhoven
09:00 Rudberg/Malmström/Kirkor vs Bekasova /Eremina /Romanova
09:45 Berg/Franzon/Nord/Lundstedht vs Anundgård/Zahedi/Besharat/Butkhun
10:30 Sernheim/Liljestrand/Bergström vs Westerland/Jonze/Haglund
11:15 Thurin/Thurin/Yoken vs Nordmark/Änglid/Endhoven
12:00 Hjelte/Wikberg/Åström vs Bekasova/Eremina /Romanova
12:45 Semi 2 dam: 1:an Grupp B vs 2:an Grupp A
13:30 Semi 1 herr: 1:an Grupp A vs 2:an Grupp B
14:30 Bronsmatch dam
15:30 Bronsmatch herr


FAKTA: SNOWVOLLEY-SM 2020
Datum:
 Lördagen den 22 februari
Plats: Stortorget, Östersund
Arrangör: Östersund Volley, Svenska Volleybollförbundet
Antal lag: Sex dam, sex herr
Antal planer: Två
Spelschema - dam
Spelschema - herr
Officiellt Facebookevenemang!

SPELSCHEMA
Gruppspel: 
Från 08.15
Finaler:
 Damer 14:30, Herrar 15:30
Komplett spelschema finns via den här länken!

STARTFÄLT
Damer
1. Hulda Rudberg/Sara Malmström/Talar Kirkor (Göteborg BC)
2. Elisa Niederhaus/Louise Månesköld/Victoria Sahlberg/Nathalie Moberg (Göteborg BC)
3. Susanna Thurin/Kristina Thurin/Tadva Yoken (08 BC/Lidingö SK)
4. Emelie Hjelte/Johanna Wikberg/Caroline Åström (IKSU)
5. Jelena Bekasova/Nadja Eremina/Anna Romanova (Stockholms Vingar/Bromma KFUK-KFUM/Göteborg BC)
6. Alma Nordmark/Ella Änglid/Iris Endhoven (Sollentuna VK)

Herrar
1. Mikael Sernheim/Erik Liljestrand/Elias Bergström (KFUM Östersund/IKSU)
2. Björn Berg/Philip Franzon/Sven Nord/Daniel Lundstedt (IKSU)
3. Peter Anundgård/Bismillah Zahedi/Teerasak Butkhun/Sharif Besharat (Uppsala VBS/KFUM Östersund/Gothia)
4. Christoffer Westerland/Jon Jonze/Stefan Schwarzbach/Anders Steinrud (Fyrishov BC)
5. Johan Nilsson/Markus Ohlsson/Zacharias Torstensson (Sollentuna VK)
6. Klas Arnerdal/Anders Christensson/Johan Malmsten (08 BC/Danderyds SK/Säters VBK) 

Skribent: Herman Sewelén
Epost: Adressen Gömd

bu_ramlinje-1

vb_ramlinje-1

bv_ramlinje-1

sv_ramlinje-1


FÖRBUNDSSAJTER

 

 

 

 


FÖRBUNDSSPONSORER

mikasa_ramlinje


 VI STÖDER

Postadress:
Svenska Volleybollförbundet
Trålgränd 2
116 68 Stockholm

Kontakt:
Tel: 086403050
E-post: This is a mailto link

Se all info