Hoppa till sidans innehåll

HJ/HU personstatistik


Personlig landskampsstatistik, herrjunior/ungdom

Här följer den personliga landskampsstatistiken för herrjuniorer/ungdomar. Landskamper from. 1998-01-01 tom. 2019-10-20 är medräknade.

68 Viktor Lindberg, Vingåkers VK
66 Andreas Brink, Vingåkers VK
61 Jacob Link, Lunds VK
56 Anton Eriksson, Falköpings VK
46 Alfred Dalevik, Falkenbergs VBK
45 Erik Knutsson, Engelholms VS
45 Wilhelm Nilsson, Falkenbergs VBK
43 Joel Lindberg, Vindrarps VK
42 Rikard Bilger, Falköpings VK
42 Arvid Haag, Habo WK 87
42 Filip Mokelainen, Svedala VBK
42 David Pettersson, Vingåkers VK
42 Johan Skoogh, Hylte VBK
41 Benjamin Engström, Södertelge VBK
40 Patrick Edgren, Kungälvs VBK
40 Albin Eriksson, Falköpings VK
40 Erik Lindberg, Vindrarps VK
40 Victor Pettersson, Falköpings VK
39 Fredrik Gewers, Sollentuna VK
39 Fredric Gustavsson, Team Valla
39 Axel Qvarnström, Vingåkers VK
38 Victor Bengtsson, Hylte VBK
38 Max Petersson, Engelholms VS
38 Philip Pettersson, Hestra Skid O SK, Värnamo VBA
38 Hampus Randén, Södertelge VBK
37 Linus Ekstrand, Falköpings VK
37 Petter Fredholm, Sollentuna VK
37 Fredrik Holgersson, Svedala VBK
37 Mikael Renegård, Sollentuna VK
35 Carl Ahremark, Team Valla
35 Dardan Lushtaku, Hylte VBK
35 Henrik Svarén, Floby VBK
35 Linus Tholse, Södertelge VBK
35 Sebastian Thylander, Sollentuna VK
34 Erik Brandsjö, Sollentuna VK
34 Johan Mårtensson, Hylte VBK
34 Jakob Molin, Sollentuna VK
34 Erik Sundberg, Team Valla
33 Peter Blomgren, Sollentuna VK
33 Peter Svensson, VK Veddige
33 Ludvig von Sydow, Sollentuna VK
33 Jakob Wijk Tegenrot, Malmö KFUK-KFUM IA
33 Patrik Ödvall, Falköpings VK
32 Joar Jämtsved Millberg, Sollentuna VK
32 Martin Larsson, Falköpings VK
31 Joel Andersson, Norsjö VBK
31 Stefan Gunnarsson, Vederslöv-Dänningelanda IF
30 Daniel Gruvaeus, Falkenbergs VBK
30 Johan Holst, Habo WK 87
30 William Lind, KFUK-KFUM Norrköping IA
29 Jonathan Angel, Falkenbergs VBK
29 Jonatan Blomstrand, Habo WK 87
29 Johan Gruvaeus, Falkenbergs VBK
29 Jonas Lagerstedt, Tandem Volley-75
29 Victor Nielsen, Sollentuna VK
28 Theodor Grahn, Habo WK 87
28 Jonas Larsson, Floby VBK
28 Joel Tannerfalk, Moheda VBK
28 Martin Yngerskog, Sollentuna VK
27 Jens Ahremark, Team Valla
27 Marcus Nilsson, Hylte VBK
27 Johan Olsson, Vederslöv-Dänningelanda IF
27 Erik Åsgård, Sollentuna VK
26 Martin Andersson, KFUK-KFUM Norrköping IA
26 Len Croner, Kolbäcks VK
26 Martin Cronholm, Falköpings VK
26 Per-Johan Karlsson, VK Bjärke
25 Sean Anthony, Sollentuna VK
25 Hampus Ekstrand, Floby VBK
25 David Lundin, Sollentuna VK
25 Hugo Morency, Habo WK 87
24 Staffan Blomgren, Sollentuna VK
24 Andreas Eriksson, Sollentuna VK
24 Alexander Gustafsson, Falkenbergs VBK
24 Tim Hansson, Vindrarps VK
24 Gustav Thor, Ystad VK
24 Jacob Zachrisson, Sollentuna VK
23 Erik Degerman, VK Veddige
23 Isak Joelsson, Habo WK 87
23 Emil Karlsson, Vindrarps VK
23 Henrik Lennartsson, IF Halmstad Volley
23 Filip Nilsson, Vindrarps VK
23 Oskar Nilsson, Vindrarps VK
23 Teodor Nilsson, Falkenbergs VBK
23 Oskar von Sydow, Sollentuna VK
22 Tommy Andersson, Hylte VBK
22 Alfred Brink, Engelholm VS
22 Jimmie Ivarsson, Vindrarps VK
22 Henric Johansson, Vederslöv-Dänningelanda IF
22 Kristian Persson, Hylte VBK
22 David Åhman, IKSU, Norsjö VBK
21 Patrik Rumin, Habo WK 87
21 Vedad Vrana, Vingåkers VK
20 Albin Becevic, Falkenbergs VBK
20 Andreas Grundstedt, Sollentuna VK
19 Mattias Andersson, KFUM G&IA Karlskrona
19 Viktor Gustafsson, Vingåkers VK
19 Jonatan Hellvig, Sollentuna VK
19 Johannes Henrysson, Åstorps VBK
19 Niklas Hugosson, Vindrarps VK
19 John Lindberg, Vindrarps VK
19 Arno Slipac, Lunds VK
18 Rickard Ahlund, Uppsala VK
18 Martin Bergman, Lunds VK
18 Melker Charlesson, Engelholms VS
18 Anton Cronholm, Malmö KFUK-KFUM IA
18 Leo Fjätström, Lunds VK
18 Jacob Hölting Nilsson, Ystads VK
18 David Kjell, Floby VBK
18 Carl Larsson, Habo WK 87
18 Patrik Ossowski, Dalby KFUM VK
17 Igor Music, Nynäshamns VK
17 Linus Nilsson, Norsjö VBK
17 Axel Olin, Svedala VBK
17 Oskar Vikterlöf Jönson, Vingåkers VK
16 Sebastian Angel, Falkenbergs VBK
16 Robert Blomqvist, Habo WK 87
16 Novak Tiganj, KFUK-KFUM IA Göteborg
16 Sebastian West Helgesson, Örkelljunga VK
15 Johannes Bångman, Sollentuna VK
15 Stefan Hammarling, VBK Tierp
15 Daniel Jacobsson, Hylte VBK
15 Sebastian Martinez Ayre, Lunds VK
15 Gustav Molin, Sollentuna VK
15 Anton Ribom, Hylte/Halmstad VBK
15 Johan Rytkönen, Habo WK 87
15 Kim Westerlundh, Bromma KFUK-KFUM
15 Simon Öhlin, Kungälvs VBK
14 Einar Andersson, Habo WK 87
14 Christoffer Bertilsson, Falkenbergs VBK
14 Erik Björnsson, Lidköpings VK
14 Filip Bratic, Habo WK 87
14 Rasmus Collin, Hylte VBK
14 Nils-Petter Einarsson, Örkelljunga VK
14 Johannes Fernhed, Falköpings VK
14 Andreas Håkansson, Vingåkers VK
14 Olle Nordén, Floby VBK
14 Johan Svensson, KFUM Kristianstad VK
14 Edvin Svärd, Falkenbergs VBK
13 August Borna, Lunds VK
13 Martin Carlestav, Habo WK 87
13 Jesper Kans, Säters IF VBK
13 David Olofsson, Floby VBK
13 Tobias Persson, Hässleholms VK
13 Anton Wijk Tegenrot, Malmö KFUK-KFUM IA
12 Victor Beck, Falköpings VK
12 Felix Blystad, Team Valla
12 Theo Engström, Falkenbergs VBK
12 Marcus Fyhrlund, Markaryds VBK
12 Mattias Johannesson, Halmstads IF
12 Fredrik Ljung, Sollentuna VK
12 David Ljungberg, Uppsala Team Volley
11 Olle Dahlström, Södertelge VBK
11 Tommy Stridh, Floby VBK
11 Daniel Westman, Falkenbergs VBK
10 Victor Alexandersson, Kungälvs VBK
10 Albin Andersson, Kungälvs VBK
10 Emil Borna, Lunds VK
10 Pontus Fredstam, Sollentuna VK
10 Niclas Hammarling, VBK Tierp
10 Erik Hällgren, Sollentuna VK
10 Tim Johansson, Lunds VK
10 Tommie Kavander, Trollhättans VK
10 Mats Lidstedt, KFUK-KFUM Norrköping IA
10 Anders Nordberg, Kolbäcks VK
9 Peter Assio, Falköpings VK
9 Patrik Bertilsson, Falköpings VK
9 Algot Danielsson, Habo Wolley
9 Erik Forsgren, Sollentuna VK
9 Daniel Isedal, Karlstads VK
9 Fredrik Johansson, VK Veddige
9 Rasmus Lidstedt, KFUK-KFUM Norrköping IA
9 Lucas Lötbom, Sollentuna VK
9 Pontus Nilsson, Lunds VK
9 Björn Svennenfors, Habo WK 87
9 Niclas Svensson, Falkenbergs VBK
9 Tiger Tegenrot, KFUM Malmö
9 Isak Tornemar, Stöcke IF
9 Marcus Uddenfeldt, Bromma KFUK-KFUM
9 Ture Westerberg, Södertelge VBK
8 Simon Borsos, Södertelge VBK
8 Albin Gustafsson, Sollentuna VK
8 Gustav Hellström, Habo WK 87
8 Andreas Jansson, Dalby VK
8 Jasmin Jusic, Habo WK 87
8 Marcus Torstensson, Hylte Halmstad VBK
8 Jacob Wirdenäs, Vederslöv-Dänningelanda IF
7 Dmitrij Bogdanovitj, Sollentuna VK
7 Max Borna, Lunds VK
7 Fabian David Reppen, Sollentuna VK
7 Matthias Gustavsson, Vingåkers VK
7 Robin Hedman, Stöcke IF
7 Gustav Lindskog, Vingåkers VK
7 Tomasz Mroz, Kalmar VBK
7 Edvin Persson, Falköpings VK
7 Bartosz Sulinski, Vindrarps VK
6 Samuel Alvinge, Team Gotland
6 Magnus Andersson, KFUK-KFUM Norrköping IA
6 Robin Andersson, Örkelljunga VK
6 Andreas Berlin, Uppsala VK
6 Martin Drejare, Härnösands VBK
6 Christian de Flon, Sollentuna VK
6 Nezar Harouk, Habo WK87
6 Andreas Johansson, Hylte VBK
6 Tobias Karlsson, Falkenbergs VBK
6 Fredrik Lind, Nynäshamns VK
6 Mattias Lindberg, Vingåkers VK
6 Ghislain Onema, Floby VBK
6 Emil Serreau, Le Vesinet
6 Daniel Skogsberg, Vindrarps VK
5 Denijel Becevic, Falkenbergs VBK
5 Kasper Benjaminsson, IK Ymer
5 Petter Bosrup, Lunds VK
5 Emil Bråkenhielm, Värnamo VBA
5 Fredrik Ekholm, Sollentuna VK
5 Albin Fransson, Örkelljunga VK
5 Axel Grave, Vingåkers VK
5 Gustav Hyllsjö Heiner, Falkenbergs VBK
5 Filip Jason, Falkenbergs VBK
5 William Lundgren, Norsjö VBK
5 Eric Löwendahl, KFUM Malmö
5 Fredrik Ottersten, Lidköpings VK
5 Viktor Parkrud, Kungälvs VBK
5 Felix Pettersson, Falköpings VBK
5 Sebastian Pihl, Vännäs VK
5 Anders Seversson, Ljungby VBK
5 Martin Säll, Örkelljunga VK
5 Jesper Tannerfalk, Moheda VBK
5 Marc Tjellander Zetterström, IK Ymer
5 Alfred Walthersson, Floby VBK
5 Kai Wendler, Sollentuna VK
5 Daniel Willén, Dalby VK
4 Tony Beiruti, Vingåkers VK
4 Hugo Berglund, Vingåkers VK
4 Jonathan Björk, Habo WK 87
4 Anton Cakste, Sollentuna VK
4 Mattias Eriksson, Södertelge VBK
4 David Elfving, Södertelge VBK
4 Kevin Fredsted, Falkenbergs VBK
4 Robert Graumann Walnestedt, Vislanda VBK
4 Lucas Gustavsson, Engelholms VS
4 Filip Jerlebo, Hylte Halmstad VBK
4 Jonathan Karlsson, Falkenbergs VBK
4 Noel Karpel, Södertelge VBK
4 Karl Larsson, VB Volley
4 Filip Loguin, Kungälvs VBK
4 Per Malmborg, Lunds VK
4 Filip Mulder, Engelholms VS
4 Anders Nilsson, Tandem Volley-75
4 Oliver Odd, Vindrarps VK
4 Alexander Ottosson, Falkenbergs VBK
4 Johan Persson, Sollentuna VK
4 Kalle Sandberg, Vingåkers VK
4 Jesper Ullberg, Sollentuna VK
4 Mattias Wikström, Örkeljunga VK
3 Lennie Hansson, Örkelljunga VK
3 Axel Jorup, Nynäshamns VK
3 Anders von Mecklenburg, Vingåkers VK
3 Johan Nilsson, Vingåkers VK
3 Johan Ottosson, Habo WK 87
2 Andreas Bengtsson, Nynäshamns VK
2 Dany Ibrahim, Södertelge VBK
2 Isak Junevik, Habo WK 87
2 Jacob Perhamn, Habo WK 87
2 Pavel Safonov, Norsborgs IF
1 Kalle Bergström, Vingåkers VK
1 Oskar Borna, Lunds VK
1 Jens Fahlström, Kolbäcks VK
1 Anton Fogelström, Habo WK 87
1 Lukas Karlsson, Vingåkers VK
1 Axel Stenkilsson Hoff, Hylte Halmstad VBK
1 Claes Svensson, Vindrarps VK

Uppdaterad: 01 MAJ 2018 17:30

Postadress:
Svenska Volleybollförbundet
Trålgränd 2
116 68 Stockholm

Kontakt:
Tel: 086403050
E-post: This is a mailto link

Se all info