Hoppa till sidans innehåll

Barn/ungdom spelprogram säsongen 2015/2016


För sammandragen och DM är det ledarsamling senast kl 9 och matchstart kl 9.30, om inte annan tid står. För Gränsfejder gäller andra tider samt om det det står annan tid under "Övrigt".

Två arrangörer med avstånd sinsemellan till F13 och F15 flickor
U13 pojkar kan anmäla sig till F13-tävlingarna

Kids/Level 4-tävlingar kan finnas flera - minst en i månaden

*rödmarkerade tävlingar saknar arrangör

* Grönmarkerade tävlingar arrangeras av annat förbund eller förening i annat distrikt.

Kidsvolley + level 4

       

Datum

Arrangemang

Plats/Arrangör

Anmälan senast - till:

Övrigt

2015-10-18 Level 1-4 Rydets IH/Westan Kristofer Karlsson kl. 11-15
24-25 okt Level 4 TREKUNGASLAGET  
2015-11-08 Level 4 Våxtorp/Vindrarp Christel  
2015-12-12 Level 1-3 Våxtorp/Vindrarp Christel
 
-----------------



2016-03-06 Level 1-4 Rydets IH/Westan Kristofer Karlsson kl. 11-15
         

Fyrmanna

       

F13

       
2015-10-17 F13-1 Falkenberg BOB  
24-25 okt TREKUNGASLAGET Kungälv    
2015-11-08 F13-2 Falkenberg BOB  
2015-11-08 F13-2 Gislaved Gislaveds VK
 
28 el 29/11 F13-3 Saknas Saknas
 
2015-11-29 F13-3 Westan Dennis Clarin
 
-------------------



2016-01-17 F13-4 Veddige Evy Nordqvist  
2016-01-24 F13-4 Vindrarp Kjell Hugosson
 
2016-02-07 F13-5 Eneryda Hanna Kroon  
2016-03-05 F13-6 Falkenberg BOB
 
5 el. 6 mars F13-6 Saknas
Saknas
 
2016-04-09 F13 DM Ljungby LVBK
Inbjudan
6-8 maj Mikasa Challenge      





F15

       
10 el. 11 okt F15-1 Saknas Saknas
 
2015-10-11 F15-1 Veddige
 
24-25 okt TREKUNGASLAGET Kungälv    
2015-11-07 F15-2 Vindrarp Kjell hugosson  
14 el. 15 nov F15-2 Saknas!
Saknas
 
5 el. 6 dec F15 Gränsfejd Saknas
INSTÄLLD
 
-----------------        
2016-01-23
F15-3
Smålandsstenar
Håkan Göransson  
2016-01-23 F15-3 Ljungby LVBK
 
2016-02-07 F15-4, Level 5 & 6 Falkenberg BOB
 
2016-02-28 F15-4, Level 6 & 7 Westan Emma Snelder Inbjudan 
2016-03-05 F15 Gränsfejd EVS Se Skåne
9.00
2015-03-19 F15-5 Veddige Evy Nordqvist
 
2016-03-20
F15-5 Eneryda Anmälan
Inbjudan
2016-04-02 Level 6 Hylte/Halmstad Eva Alberti
Inbjudan
2 el. 3 april Level 6 Saknas
Saknas
 
2016-04-16 F15 DM level 5 Gislaved Gislaveds VK
 
2016-04-23 F15 DM level 6 Falkenberg BOB
 
6-8 maj Mikasa Challenge    





P13/P15

       
2015-10-11 P13/P15-1 Vindrarp Kjell Hugosson  
24-25 okt TREKUNGASLAGET Kungälv    
2015-11-08 P13/P15-2
Lund
Se Skåne
10.00
2015-11-21 P13/P15-3
Falkenberg
BOB  
2015-12-12 P13/P15-4
Örkelljunga
Se Skåne
10.00
----------------



2016-01-23 P13/P15-5 Lund Se Skåne 10.00
2016-02-06 P13/P15-6
Falkenberg BOB  
2016-03-05 P13/P15-7
EVS
Se Skåne

2016-04-02 P13/P15-8 Falkenberg
BOB
 
2016-04-10 P15  Lund Se Skåne  
2016-04-16  P13 DM Örkelljunga Se Skåne
Samling 9.15
6-8 maj Mikasa Challenge      
         

Sexmanna

       

F16

       
2015-10-04 F16-1 Veddige Jessika Gustafsson
 
2015-10-18 F16 Gränsfejd Falkenberg BOB
 
24-25 okt TREKUNGASLAGET Kungälv  
2015-11-08 F16-2 Eneryda Pär Jonsson  
2015-12-19 F16-3
Ljungby LVBK Inbjudan
---------------        
2016-01-16 F16-4
Smålandsstenar Håkan Göransson
 
2016-01-30 F16 Gränsfejd Kronan Se Skåne
10.00 
2016-02-28 F16-5
Vindrarp Kjell Hugosson
 
2016-03-12 DM Ljungby LVBK
 
9/4-10/4
F16 SM
     





F18

       
2015-10-10 F18-1 Eneryda Peter Nilsson
 
24-25 okt TREKUNGASLAGET Kungälv  
14 el 15 nov F18-2 Saknas Saknas
 
2015-12-05 F18-3
Smålandsstenar Håkan Göransson
 
-----------------        
2016-01-23 F18-4
Gislaved
Gislaveds VK
11.00
2016-02-13 F18-5
Värnamo Ulf Fransson
10.00
2016-03-05 F18-6
Smålandsstenar
Håkan Göransson
 
2016-03-19 F18 SM-KVAL Falkenberg
 
2016-04-02 F18-7
Veddige Håkan Carlsson  
2016-04-16 F18 DM Eneryda Peter Nilsson
 
21-22 maj F18 SM
     





P16/P18

       
2015-10-03 P 16/18-1 Lund Se Skåne 10.00
24-25 okt TREKUNGASLAGET Kungälv  
2015-11-08 P 16/18-2 Örnahallen/Hylte Eva Alberti 12.45
2015-11-21 P 16/18-3 Malmö Se Skåne
10.00
2015-12-12 P 16/18-4 Falkenberg BOB
 
---------------        
2016-01-23 P 16/18-5 Lund Se Skåne 10.00
6 el 7 feb U20 Pool    
12 el 13 mars P16 DM? Saknas     
2016-03-20 P 18 POOL      
9/4-10/4 P16 SM    
april
P 16/18 DM? Saknas 
 
21-22 maj  U18 SM
   
   
Uppdaterad: 07 JUN 2016 17:59 Skribent: Sofia Dahlström

Postadress:
Sydsvenska Volleybollförbundet
Svenska Volleybollförbundet, Trålgränd 2
116 68 Stockholm

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info