Hoppa till sidans innehåll

Barn/Ungdom spelprogram säsongen 2014/2015


För sammandragen och DM är det ledarsamling senast kl 9 och matchstart kl 9.30, om inte annan tid står. För Gränsfejder gäller andra tider samt om det det står annan tid under "Övrigt".

Två arrangörer med avstånd sinsemellan till U13 och U15 flickor
U13 pojkar kan anmäla sig till U13F-tävlingarna

Kids/U11-tävlingar kan finnas flera - minst en i månaden

*fetmarkerade tillfällen har bekräftade datum

* Grönmarkerade tävlingar arrangeras av annat förbund eller förening i annat distrikt.

Datum

Arrangemang

Plats/Arrangör

Anmälan senast - till:

Telefon

Övrigt







4 okt
U13-1 flickor Veddige Jessika Gustavsson
070-5900630
 
5 okt U13-1 flickor Vindrarp    Kjell Hugosson    
4 okt U17-1 flickor Smålandsstenar Håkan Göransson 0706981373
 
4 okt U17-1 pojkar Malmö Skåne    
4 okt U19-1 pojkar Malmö Skåne
   






11 okt U13-1 pojkar Falkhallen, Falkenberg BOB
070 62419 35
9-16 
11 okt U15-1 pojkar Falkhallen, Falkenberg BOB
070 62419 35
9-16
11 okt U15-1 flickor Veddige Jessika Gustavsson 070-5900630
 
11 okt U15-1 flickor Falkenberg BOB
070 62419 35
 
12 okt
U19-1 flickor Gislaved Gislaved Kansli
0371-82208
 






18 okt Kidsvolley/U11 Rydets Idrottshall, Onsala Kristofer Karlsson 0703-515596
 
19 okt U17 flickor gränsfejd Falkhallen, Falkenberg BOB
070 62419 35
 
19 okt U17 pojkar gränsfejd Falkhallen, Falkenberg
BOB
070 62419 35
 






25-26 okt TREKUNGASLAGET Kungälv
   






8 nov U17-2 flickor Veddige Jessika Gustavsson 070-5900630  
9 nov U13-2 flickor Falkhallen, Falkenberg BOB 070 62419 35
8 el 9 nov U13-2 flickor Saknas
     
9 nov U17-2 pojkar Falkhallen, Falkenberg BOB
070 62419 35  10-17
9 nov U19-2 pojkar Falkhallen, Falkenberg
BOB
070 62419 35
10-17






15 nov U15-2 flickor Eneryda Pär Jonsson
070-2626438
 
16 nov U19-2 flickor Falkhallen, Falkenberg BOB 070 62419 35  
16 nov U13-2 pojkar Falkhallen, Falkenberg
BOB
070 62419 35
 
16 nov U15-2 pojkar Falkhallen, Falkenberg
BOB
070 62419 35
 






22 nov U15-2 flickor Vindrarp Kjell Hugosson    
23 nov Kidsvolley/U11 Warberg      
23 nov Kidsvolley/U11 Habo      






29 el 30 nov U15 flickor gränsfejd INSTÄLLD  






december kidsvolley/U11


 
6 dec U13-3 flickor Älvsåkershallen, Kungsbacka Dennis Clarin 0704-44 94 54
6 dec U13-3 flickor Eneryda Boo Johansson    
6 dec
U17 flickor förkval Eneryda Boo Johansson
   






13 dec U13-3 pojkar Vessigebro, Falkenberg BOB
070 62419 35
 
13 dec U15-3 flickor Ljungby Ljungby Volley 076-8265933  
14 dec U15-3 flickor Falkhallen, Falkenberg BOB
070 62419 35
 
13 dec U15-3 pojkar Vessigebro, Falkenberg
BOB
070 62419 35
 
14 dec
U17-3 pojkar Falkhallen, Falkenberg BOB
070 62419 35
 
13 dec
U19-3 flickor  Smålandsstenar Håkan Göransson
0706981373
 












jan DistriktsSlaget Katrineholm      






januari kidsvolley/U11 KFUM Jönköping?      
17 jan U13-4 flickor Veddige Jessika Gustavsson 070-5900630  
  U13-4 flickor Eneryda Hanna Kroon
070-6310924
 
17 jan U17 flickor kval Ängelholm Anmälan
   
17 jan
U17 pojkar kval Falkenberg Anmälan    






24 jan U15-4 flickor Smålandsstenar Håkan Göransson 0706981373  
25 jan U13-4 pojkar Ängelholm Skåne
   
25 jan U15-4 flickor Veddige Jessika Gustavsson  
25 jan U15-4 pojkar Ängelholm Skåne
   
25 jan U19-4 flickor Falkhallen, Falkenberg BOB 070 62419 35
 






1 feb U11, U15 Habo      





 
7 feb U13-5 flickor Ljungby Ljungby Volley
076-8265933
INBJUDAN
7 feb U13-5 flickor Vindrarp Kjell Hugosson
   
7 feb U17 flickor GF Hässleholm Skåne
   
7 feb U17 pojkar GF Hässleholm Skåne
   






15 feb U19-5 flickor Falkhallen, Falkenberg BOB 070 62419 35  
15 feb kidsvolley/U11 INSTÄLLD (Gislaved)

 






28 feb U15-5 flickor Älvsåkershallen, Kungsbacka Bittan Lundström 0703-01 46 32
 
28 feb U15-5 flickor Gislaved Gislaved Kansli
0371-82208
 
1 mars  U17-4 pojkar Saknas
     
1 mars U19-3 pojkar Saknas      
1 mars  kidsvolley/U11 Habo      






7 mars kidsvolley/U11 Kaparehallen, Onsala      
7 mars U13-5 pojkar Ängelholm Skåne
  INBJUDAN
7 mars U13-6 flickor Gislaved Gislaved Kansli 0371-82208  
8 mars U13-6 flickor Falkhallen, Falkenberg BOB
   
7 mars U15 pojkar GF Ängelholm Skåne
  INBJUDAN
7 mars U17 flickor DM Eneryda Peter Nilsson
073-2321842
 
7 mars U15 flickor GF Ängelholm Skåne INBJUDAN






  U19 flickor kval Falkenberg      
  U19 pojkar kval Falkenberg      
21 mars U13, U17, U19 Habo      






28 mars U17-3 flickor Gislaved Gislaved Kansli 0371-82208  






11 april Kidsvolley/U11 Vindrarp Christel Alm 070-940 79 34  
12 april U13-6 pojkar Lund Skåne  
12 april U15-5 pojkar Lund Skåne
   






19 april U13 flickor DM Falkhallen, Falkenberg BOB
070 62419 35
 
19 april U13 pojkar DM Falkhallen, Falkenberg
BOB
070 62419 35
 
18 april U15 flickor DM Gislaved Gislaved Kansli
0371-82208
 
19 april
U15 pojkar DM Falkhallen, Falkenberg
BOB
070 62419 35   
18 april U19 flickor DM Smålandsstenar Håkan Göransson
0706981373
 







Mikasa Challenge  Örebro      






Uppdaterad: 07 JUN 2016 17:59 Skribent: Sofia Dahlström

Postadress:
Sydsvenska Volleybollförbundet
Svenska Volleybollförbundet, Trålgränd 2
116 68 Stockholm

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info