Hoppa till sidans innehåll

Barn/Ungdom spelprogram säsongen 2013/2014


För sammandragen och DM är det ledarsamling senast kl 9 och matchstart kl 9.30, om inte annan tid står. För Gränsfejder gäller andra tider samt om det det står annan tid under "Övrigt".

* Grönmarkerade tävlingar arrangeras av annat förbund eller förening i annat distrikt.

Datum

Arrangemang

Plats/Arrangör

Anmälan senast - till:

Telefon

Övrigt

Sön 6 okt Kidsvolley Rydets Idrottshall, Onsala    29/9 - Emma Snelder 
0760-102606
kl. 11-14
Sön 6 okt
U17/U19-1 Falkenberg
1/10 - BOB 0706-241935
 






Lör 12 okt U15-1, pojkar Falkenberg 8/10 - BOB 0706-241935
 
Sön 13 okt U15-1, flickor Veddige 8/10 - Jessika Gustafsson 070-5900630
 






Sön 20 okt U13-1 Falkenberg 15/10 - BOB 0706-241935
 






26-27 okt TREKUNGASLAGET Kungälv Hemsida    






Lör 2 nov U15-2, flickor svartröd Våxtorp
29/10 - Kjell Hugosson 073-404 38 57
kl. 9.20-16
Lör 2 nov U15-2, flickor blågrön Våxtorp 29/10 - Kjell Hugosson 073-404 38 57 kl. 12-18
Lör 2 nov U17-Gränsfejd, flick Katrineberg, Vessigebro BOB 0706-241935
 
Lör 2 nov U15-2, pojkar Ullared BOB 0706-241935  kl. 9-13






Lör 9 nov U13-2 Ljungby 5/11 - Jimmie Nilsson 0733 75 40 01
 






Sön 17 nov Kidsvolley Våxtorp Christel Alm 0709-40 79 34
 kl. 10-13
Sön 17 nov U15-Gränsfejd flick Gislaved Cissi Bäck 070 65 18 961
 
Sön 17 nov U15-Gränsfejd pojk Katrineberg, Vessigebro BOB
0706-241935
 






Lör 23 nov U17/U19-2, pojkar Våxtorp 19/11 - Kjell Hugosson 073-404 38 57
 kl. 9-13
Lör 23 nov Kidsvolley Habo 19/11- Inbjudan
Sön 24 nov U17/U19-2, flickor Veddige 19/11 - Jessika Gustafsson 070-5900630






Lör 30 nov U13-3 Falkenberg 26/10 - BOB
0706-241935
 






Lör 7 dec Kidsvolley Kungälv 1/12 - Inbjudan
Sön 8 dec U17-kval till pool Katrineberg, Vessigebro
3/12 - BOB 0706-241935
kl. 11-18






Lör 14 dec U15-3 flick Smålandsstenar 10/12 - Håkan Göransson 0706981373  
Lör 14 dec  U15-3 pojk Falkenberg 10/12 - BOB 0706-241935
 












5-6 jan DistriktsSlaget Katrineholm      






Lör 11 jan U17/U19-3 Smålandsstenar 7/1 - Håkan Göransson 0706981373  
Lör 11 jan U15-4 flick Falkenberg
7/1 - BOB
0706-241935
 
Lör 11 jan U15-4 pojk Falkenberg 7/1 - BOB 0706-241935  






Sön 19 jan U13-4 Gislaved 14/1 - Cissi Bäck 070 65 18 961
 
Sön 19 jan U13-4 Veddige 14/1 - Jessika Gustafsson 070-5900630
 
Lör 18 jan U17-Poolfinal flick Engelholm,  Skåne      
Lör 18 jan
U17-Poolfinal pojk
Falkenberg  - BOB
0706-241935
 






Sön 2 feb U17-Gränsfejd Hässleholm, Skåne      
1/2 feb U21-Poolfinal        






Lör 8 feb U15-5, flick Haganäshallen, Älmhult 4/2 - Merete Karlsson 073-5573743
 
Lör 8 feb U15-5, pojk Katrineberg, Vessigebro
4/2 - BOB
0706-241935
kl. 10-15






Lör 15 feb U13-5 Falkhallen, Falkenberg
11/2 - BOB
0706-241935
 






Lör 1 mars U17/U19-4, flick Haganäshallen, Älmhult 25/2 - Peter Nilsson 073-2321842
 
Lör 1 mars U17/U19-4, pojk Vindrarp 25/2 - Kjell Hugosson 073-404 38 57
 






Lör 8 mars U13-6 Linnéhallen, Älmhult 4/3 - Pär Jonsson 070-2626438
 
Lör 8 mars Kidsvolley Onsala
28/2 - Markus Anding

kl. 12-15
Lör 8 mars Kidsvolley Gislaved Cissi Bäck 070 65 18 961 11.30
Lör 8 mars U15-Gränsfejd, flick Engelholm, Skåne  www.skanevolley.se    
Lör 8 mars
U15-Gränsfejd, pojk Engelholm, Skåne  www.skanevolley.se    






Sön 23 mars U19-Poolfinal Falkenberg BOB
0706-241935
 






Lör 29 mars U17/U19-DM Gislaved 25/3 - Cissi Bäck 070 65 18 961
 






5-6 april U17-SM Göteborg      
Sön 6 april U13-DM Falkenberg 1/4 - BOB
0706-241935
 
Lör 5 april Kidsvolleyfestival Habo  






Lör 12 april U15-DM Falkenberg 8/4 - BOB
0706-241935
 






3-4 maj Mikasa Challenge  Örebro      






10-11 maj U19-SM Gislaved      






17-18 maj U21-SM  Katrineholm      
Uppdaterad: 30 MAJ 2016 23:04 Skribent: Sofia Dahlström

Postadress:
Sydsvenska Volleybollförbundet
Svenska Volleybollförbundet, Trålgränd 2
116 68 Stockholm

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info