Hoppa till sidans innehåll

2011/2012


SLUTSTÄLLNING 2011-2012 (2012-04-18)


Datum

Arrangemang

Tid

Plats

Anmälan till:

Tel

Lör 8 okt

U17/U19-1

9.00 

Veddige Sporthall

VK Veddige

0705-874345

 

 

 

 

 

 

Lör 15 okt

U15-1, pojk

9.00

Våxtorp Sporthall

Kjell Hugosson

0734-043857 

Lör 15 okt

U15-1, flick

9.00

Tinas Ö, Värnamo

Ali Kautto

0709-205168

 

 

 

 

 

 

Lör 22 okt

U13-1

9.00

Gislaved Sporthall

Gislaved VK

0706-518961

 

 

 

 

 

 

29-30 okt

Trekungaslaget

 

Kungälv

 

 

 

 

 

 

 

 

Lör 12 nov

U15-2, flick

9.00

Sunnerbohallen, Ljungby

Leo Kostin

0767-991673

Sön 13 nov

U15-2, pojk

9.00

Unnaryd Sporthall

Hylte Volley

0345-177 91

Sön 13 nov

KIDSVOLLEY

9.00

Onsala

Emma Snelder 

0760-102606

 

 

 

 

 

 

Lör 19 nov

U13-2

9.00

Veddige Sporthall

VK Veddige

0705-874345

Lör 19 nov

U17/U19-2

9.00

Falkhallen, Falkenberg

Lotta Peltoarvo

073-2005522

           
Sön 27 nov KIDSVOLLEY
  Ljungby Jimmie Nilsson 0768-53 67 51

 

 

 

 

 

 

Sön 4 dec

U13-3

9.00

Tinas Ö, Värnamo

Ali Kautto

0709-205168

Sön 4 dec

U17-Gränsfejd

8.30

Gislaved Sporthall

INBJUDAN

0706-518961

 

 

 

 

 

 

Sön 11 dec

U15-3, flick

9.00

Falkhallen, Falkenberg

Gunnar Kärrbrant

070-5855621

Sön 11 dec

U15-3, pojk

9.00

Falkhallen, Falkenberg

Per Gruvaeus

070-6218145

 

 

 

 

 

 

Lör 17 dec

U17/U19-3

9.00

Smålandsstenar Sporthall

Håkan Göransson

0706-981373

__________

_______________

______

_____________________

______________

__________ 

 

 

 

 

 

 

5-6 jan

DistriktsSlaget

 

Katrineholm

 

 

5-6 jan

Ungdomens-GP

 

Katrineholm

 

 

Lör 7 jan

U15-4, pojk

 

Falkhallen, Falkenberg

Mikael Jason

070-5986111

Sön 8 jan

U15-4, flick

 

Gislaved

Gislaved VK

0706-518961

 

 

 

 

 

 

Sön 15 jan

U13-4

 

Falkhallen, Falkenberg

Christer Karlsson

070-5876550

Sön 15 jan

U17/U19-4

 

Hylte Sporthall

Hylte Volley

0345-177 91

 

 

 

 

 

 

Sön 22 jan

U17-SM kval flick

 

Ängelholm

 

 

Sön 22 jan

U17-SM kval pojk

 

Falkenberg

 

 

 

 

 

 

 

 

Lör 4 feb

U15-5, flick

 

Smålandsstenar Sporthall

Håkan Göransson

0706-981373 

Lör 4 feb

U21-SM kval dam

 

Svedala

 

 

Lör 4 feb

U21-SM kval herr

 

Falköping

 

 

Sön 5 feb

U15-5, pojk

 

Våxtorp Sporthall

Kjell Hugosson

0734-043857 

Sön 5 feb

U17-Gränsfejd

 

Örkelljunga

Länk till anmälan

 

 

 

 

 

 

 

Lör 18 feb

U13-5

 

Älmhult, Linnehallen

Hanna Kroon

070-6310924

 

 

 

 

 

 

Sön 26 feb

U17/U19-5

 

Sunnerbohallen, Ljungby

 Jimmie Nilsson

0768-53 67 51

 

 

 

 

 

 

Lör 10 mars

U15-Gränsfejd

 

Ängelholm

Länk till anmälan

 

 

 

 

 

 

 

Lör 17 mars

U17/U19-DM

 

Värnamo

Ali Kautto

0709-205168

 

 

 

 

 

 

Lör 24 mars

U13-DM

 

Smålandsstenar Sporthall

Håkan Göransson

0706-981373 

Lör 24 mars

U19-SM kval

 

Falkenberg

 

 

 

 

 

 

 

 

Sön 1 april

U15-DM

 

Falkhallen, Falkenberg

BOB

070-6241935

 

 

 

 

 

 

Lör 14 april

U15-Gränsfejd flick

 

Lagaholmshallen, Laholm

Kjell Hugosson

0734-043857 

Lör 14 april

U15-Gränsfejd pojk

 

Våxtorp Sporthall

Kjell Hugosson

0734-043857 

14-15 april

U17-SM

 

Göteborg

 

 

 

 

 

 

 

 

Sön 22 april

KIDSVOLLEY

 

Onsala

Emma Snelder 

0760-102606

 

 

 

 

 

 

28-29 april

U21-SM

 

Katrineholm

 

 

 

 

 

 

 

 

4-6 maj

Volley2000-

 

Falköping

 

 

 

mästerskapet

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12-13 maj

U19-SM

 

Gislaved

 

 

 

 

 

 

 

 

Uppdaterad: 07 JUN 2016 17:58 Skribent: Sofia Dahlström

Postadress:
Sydsvenska Volleybollförbundet
Svenska Volleybollförbundet, Trålgränd 2
116 68 Stockholm

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info