Hoppa till sidans innehåll

2010/2011


Spelprogram och resultat för ungdom säsongen 2010/2011

(Uppdaterad/Redigerad 2010-01-25) (Tävlingskalender för nedladdning 2010-09-29)

 

SLUTLIG RESULTAT- OCH TABELLFIL (.xls)2010/2011 - (2010-04-12) 

 

Rödmarkerad text är tävlingar i Halland

Blåmarkerad text är tävlingar i Småland/Blekinge

Svartmarkerad text är gemensamma tävlingar 

Grön text är nationella tävlingar

 

Datum Arrangemang Tid Plats Anmälan till: Tel  
             
Lör 9 okt U17/U19-1 9.00 Falkhallen, Falkenberg Lotta Peltoarvo  073-2005522  
             
Lör 16 okt U13-1 9.00 Falkhallen, Falkenberg Rolf Ljungek  070-8172623  
Lör 16 okt U15-1, Halland 9.00 Unnarydshallen, Unnaryd Eva Alberti 0706-714883  
Lör 16 okt U15-1, Små/Ble 9.00 Smålandsstenar Sporthall Håkan Göransson 070-6981373  
             
Sön 7 nov U17 - Gränsfejd 8.30 Tinas Ö, Värnamo Ali Kautto 0709-205168  
             
Lör 13 nov U15-2, Halland 9.00 Falkhallen, Falkenberg Mikael Jason  0705-986111  
Lör 13 nov U15-2, Små/Ble 9.00 Gislaved Sporthall Bo Hallberg 070-6384266  
             
Sön 21 nov KIDSVOLLEY 11-14 Fjärås Fritidscenter Emma Snelder  0760-102606  
             
Lör 27 nov U17/U19-2 9.00 Fjärås Fritidscenter Bittan Lundström 070-3014632  
             
Sön 5 dec U13-2 9.00 Gislaved Sporthall Mattias Gullander 0703-096 530  
             
Lör 11 dec U15 - Gränsfejd 8.30 Lagaholmshallen, Laholm Kjell Hugosson 0734-043857  
Sön 12 dec U17/U19-3 9.00 Haganässkolan, Älmhult Hanna Kroon 070-6310924  
             
Lör 18 dec U15-3, Halland 9.00 Veddige Sporthall Peter Degerman 070-5874345  
Lör 18 dec U15-3, Små/Ble 9.00 Tinas Ö, Värnamo Ali Kautto 0709-205168  
             
             
5-6 jan U20 - GP   Katrineholm      

5-6 jan

DistriktsSlaget 2011

 

Katrineholm

     
             
Lör 8 jan U11-1/U13-3 9.00 Veddige Peter Degerman 070-5874345  
             
Lör 15 jan U15-4, Halland 9.00 Fjärås Fritidscenter Bittan Lundström 070-3014632  
Lör 15 jan U15-4, Små/Ble 9.00 Linnehallen, Älmhult Hanna Kroon 070-6310924  
Lör 15 jan U17/U19-4 9.00 Smålandsstenar Sporthall Håkan Göransson 070-6981373  
             
22 el 23 jan U17-SM - Kval Pojk          
Sön 23 jan U17-SM - Kval Flick   Ängelholm      
             
Lör 29 jan U21-SM - Kval Herr          
Lör 29 jan U21-SM - Kval Dam          
Sön 30 jan U17 - Gränsfejd 8.30 Örkelljunga Sporthall Skånes VBF    
           
Lör 5 feb U15-5, Halland 8.30 Våxtorps Sporthall Kjell Hugosson 0734-043857  
Lör 5 feb U15-5, Små/Ble 9.00 Smålandsstenar Sporthall Håkan Göransson 070-6981373  
             
Lör 26 feb U13-4 10.00 Falkhallen, Falkenberg Rolf Ljungek 0708-172623  
Lör 26 feb U17/U19-5 9.00 Veddige Sporthall Peter Degerman 070-5874345  
             
Sön 6 mars KIDSVOLLEY 11.00 Fjärås Fritidscenter Emma Snelder  0760-102606  
             
Lör 12 mars U15 - Gränsfejd 8.30 Rönnehallen, Ängelholm Skånes VBF    
Sön 13 mars U17/U19-DM 9.00 Gislaved Sporthall Bo Hallberg 070-6384266  
             
Sön 20 mars U13-5 9.00 Älmhult Hanna Kroon 070-6310924  
             
Lör 26 mars U19-SM - Kval Pojk          
Lör 26 mars U19-SM - Kval Flick          
             
Sön 10 april U15 - DM 9.00 Falkhallen, Falkenberg B-O Bengtsson  0706-241935  
             
16-17 april U17-SM   Göteborg      
             
30 april - U21-SM          
1 maj            
             
6 maj - Volley 2000 -   Falköping      
8 maj Mästerskapet          
             
14-15 maj U19-SM          
             
           
           
             
           
             
           
             
             
             
             
             
             
             
             
             
Uppdaterad: 07 JUN 2016 17:58 Skribent: Sofia Dahlström

Postadress:
Sydsvenska Volleybollförbundet
Svenska Volleybollförbundet, Trålgränd 2
116 68 Stockholm

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info