Hoppa till sidans innehåll

2009/2010


Spelprogram och resultat för ungdom säsongen 2009/2010

 

Uppdaterad/Redigerad 1/2/2010

  

Rödmarkerad text är tävlingar i Halland

Blåmarkerad text är tävlingar i Småland/Blekinge

Svartmarkerad text är gemensamma tävlingar 

Grön text är nationella tävlingar

  

 

Datum Arrangemang Tid Plats Anmälan till: Tel   Resultat
               
Lör 10 okt U17-1, Små/Ble 9.00 Smålandsstenar Sporthall Håkan Göransson 070-6981373 Resultat
  U17-1, Halland 9.00 Vinbergs Sporthall Lotta Peltoarvo     Resultat
               
Lör 17 okt U15-1, Små/Ble 9.00 Tinas Ö, Värnamo Ali Kautto 0709-205168   Resultat
  U15-1, Halland 9.00 Veddige Sporthall Peter Degerman 070-5874345   Resultat
  U19-1, Sydsvenska 9.00 Våxtorps Sporthall Kjell Hugosson 0734-043857   Resultat
               
Lör 31 okt U13-1, Små/Ble 9.00 Gislaved Sporthall Carlos Madueño 0371-141 00   Resultat
  U17 - Gränsfejd 8.30 Tinas Ö, Värnamo INBJUDAN 0709-205168   Resultat
               
Lör 7 nov U15-2, Halland 13.00 Hylte Sporthall Håkan Persson 0709-784220   Resultat
               
Lör 14 nov U11/13-1, Halland 9.00 Veddige Sporthall Peter Degerman 070-5874345   Resultat
Sön 15 nov U13-2, Små/Ble 9.00 Kungshögshallen, Ljungby Eva Lundgren 076-3474795   Resultat
               
Lör 21 nov U19 - Gränsfejd 9.00 Smålandsstenar Sporthall INBJUDAN 070-6981373   Resultat
  U15-2, Små/Ble 9.00 Haganässkolan, Älmhult Hanna Kroon 070-6310924   Resultat
  U15-3, Halland 9.00 Kattegattshallen, Falkenberg Bengt-Ove Bengtsson 070-6241935   Resultat
               
Lör 28 nov U17-2, Halland 12.00 Sturehallen, Halmstad Björn Franzén     Resultat
  U17-DM, Små/Ble 9.00 Smålandsstenar Sporthall Håkan Göransson 070-6981373   Resultat
               
Lör 5 dec U15 - Gränsfejd 9.00 Lagaholmshallen, Laholm INBJUDAN 0734-043857   Resultat
               
Lör 12 dec U13-2, Halland 9.00 Kattegattshallen, Falkenberg Per Gruvaeus 0346-172 04   Inställd
  U13-DM, Små/Ble 9.00 Gislaved Sporthall Carlos Madueño 0371-141 00   Resultat
  U19-2, Sydsvenska 9.00 FRAMFLYTTAD      
               
Lör 19 dec U15-DM, Små/Ble 9.00 Kungshögshallen, Ljungby Emelie Andersson 073-5919542   Resultat
  U17, Sydsvenska 9.00 Tinas Ö, Värnamo Ali Kautto 0709-205168   Resultat
               
               
               
5-6 jan U20 - GP   Katrineholm       Resultat
  U16 -DistriktsSlaget   Katrineholm       Resultat
               
Lör 9 jan U13-3, Små/Ble 8.00 Värnamo Sporthall Ali Kautto 0709-205168   Resultat
  U17-2, Små/Ble 9.00 Gislaved Sporthall Carlos Madueño 0371-141 00   Resultat
  U17-3, Halland 9.00 Veddige Sporthall Peter Degerman 070-5874345   Resultat
               
Lör 16 jan U15-3, Små/Ble 9.00 Gislaved Sporthall Carlos Madueño 0371-141 00   Resultat
  U13-3, Halland 9.00 Lagaholmshallen Kjell Hugosson 0734-043857   Inställd
               
Lör 23 jan U15-4, Halland 9.00 Lagaholmshallen Kjell Hugosson 0734-043857   Resultat
  U19-3, Sydsvenska 9.00 Veddige Sporthall Peter Degerman 070-5874345   Inställd
  U17-SM - Kval Flick   Ängelholm       Resultat
  U17-SM - Kval Pojk   Svedala       Resultat
               
Lör 30 jan U13-4, Små/Ble 9.00 Gislaved Sporthall Carlos Madueño 0371-141 00   Resultat
               
Lör 6 feb U15-5, Halland 13.00 Hylte Sporthall Håkan Persson 0709-784220   Resultat
  U15-4, Små/Ble 9.00 Smålandsstenar Sporthall Håkan Göransson 070-6981373   Resultat
6-7 U21-SM - Kval Herr   Våxtorp       Resultat
6-7 U21-SM - Kval Dam   Halmstad       Resultat
Sön 7 feb U17 - Gränsfejd 8.30 Lagaholmshallen, Laholm Kjell Hugosson 0734-043857   Resultat
               
Lör 13 feb U19-4, Sydsvenska 9.00 Falkhallen, Falkenberg Bengt-Ove Bengtsson 070-6241935   Resultat
               
Lör 27 feb U13-4, Halland 9.00 Fjärås Fritidscenter Bittan Lundström 070-3014632   Inställd
Sön 28 feb U17-DM, Halland 9.00 Sturehallen, Halmstad Björn Franzén 0709-172996   Resultat
               
Lör 6 mars U13-5, Små/Ble 9.00 Kungshögshallen, Ljungby Eva Lundgren 076-3474795   Resultat
  U17-3, Små/Ble 9.00 Ungdomens Hus, Jönköping Sofia Krause 070-9986981   Resultat
  U15-DM, Halland 9.00 Falkhallen, Falkenberg Bengt-Ove Bengtsson 070-6241935   Resultat
               
Lör 13 mars U15 - Gränsfejd 8.30 Engelholm, Skåne Göran Henrysson     Resultat
  U19-2, Sydsvenska 9.00 Värnamo Sporthall Ali Kautto 0709-205168   Inställd
               
Lör 20 mars U13-DM, Halland 9.00 Falkhallen, Falkenberg Per Gruvaeus 0346-172 04   Resultat
  Kids/U11, Halland 9.00 Falkhallen, Falkenberg Gunnar Kärrbrant     Se ovan
  U15-5, Små/Ble 9.00 Tinas Ö, Värnamo Ali Kautto 0709-205168   Resultat
20-21 U19-SM - Kval Pojk   Falkenberg       Resultat
20-21 U19-SM - Kval Flick   Svedala       Resultat
               
Lör 27 mars U13-6, Små/Ble 8.00 Tinas Ö, Värnamo Ali Kautto 0709-205168   Resultat
  U17, Sydsvenska 9.00 Hylte Sporthall Eva Alberti 0706-714883   Resultat
               
10-11 april U17-SM   Göteborg        
               
Lör 24 april U19 - Gränsfejd 8.30 Åstorp, Skåne Göran Henrysson     Resultat
               
30 april - Volley 2000 -   Falköping        
2 maj Mästerskapet            
               
8-9 maj U21-SM   Gislaved        
               
15-16 maj U19-SM   Katrineholm        
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
Uppdaterad: 07 JUN 2016 17:58 Skribent: Sofia Dahlström

Postadress:
Sydsvenska Volleybollförbundet
Svenska Volleybollförbundet, Trålgränd 2
116 68 Stockholm

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info