Hoppa till sidans innehåll

Tävlingsschema


Här läggs de planerade tävlingarna ut. 

För kommentarer om schemat se nyhet längst ner på Stockholm Volley Cupsaiten. 

Uppdaterat 5 december

 

Månad Datum Dag Ramtid Plats Arrangerande förening Klass Klass
Januari 13 Söndag 9-17 Rotebro Sollentuna U18 F U18 P
Januari 20 Söndag 9-18 Ulriksdalshallen Solna Fyr L5  
Januari 26 Lördag 9-18 Tellushallen Vallentuna U16 F  
Januari 26 Lördag 9-18 Viksbergshallen Södertelge VBK Fyr L7  
Januari 26 Lördag 9-13 Kanalhallen   Kids L1-2 Kids L3
Februari 2 Lördag 9-18 Viksbergshallen Södertelge VBK Fyr L4  
Februari 2 Lördag 8-18 Ulriksdal Solna U18 F U18 P
Februari 2 Lördag 8-19 Boland Uppsala Fyr L6  
Februari 3 Söndag 9-18 Viksbergshallen Södertelge VBK U16 P  
Februari 9 Lördag 9-18 Viksbergshallen Södertelge VBK Fyr L7  
Februari 9 Lördag 8.30-17 Gångsätra Lidingö Fyr L4  
Februari 10 Söndag 9-18 Danderyds gymnasium Danderyd Fyr L5  
Februari 10 Söndag 9-17 Rotebro Sollentuna U16 F  
Februari 16 Lördag 9-18 Tellushallen Vallentuna Kids L1-2 Kids L3
Februari 17 Söndag 9-19 Boland Uppsala U16 P  
Mars 9 Lördag 9-18 Viksbergshallen Södertelge VBK Fyr L5  
Mars 10 Söndag 9-18 Viksbergshallen Södertelge VBK Kids L1-2 Kids L3
Mars 10 Söndag 9-17 Rotebro Sollentuna Fyr L6  
Mars 16 Lördag 9-18 Viksbergshallen Södertelge VBK Fyr L7  
Mars 17 Söndag 8-20 Ulriksdal Solna Fyr L4  
Mars 23 Lördag 8.30-17 Gångsätra Lidingö U18 F U18 P
Mars 23 Lördag 9-18 Viksbergshallen Södertelge VBK Fyr L6  
Mars 24 Söndag 9-17 Karinslund Strängnäs Fyr L5  
Mars 30 Lördag 9-18 Viksbergshallen Södertelge VBK U16 P  
Mars 30 Lördag 9-18 Tellushallen Vallentuna U16 F  
Mars 31 Söndag 9-18 Viksbergshallen Södertelge VBK Fyr L6  
Mars 31 Söndag 10-14 Stallarholmen Strängnäs Kids L1-2 Kids L3
April 6 Lördag 9-17 Karinslund Strängnäs Fyr L4  
April  7 Söndag 9-17 Rotebro Sollentuna Fyr L5  
April 13 Lördag 8-18 Ulriksdal Solna Fyr L6  
April 27 Lördag 9-18 Viksbergshallen Södertelge VBK Fyr L7  
April 28 Söndag 9-18 Viksbergshallen Södertelge VBK Fyr L4  
Maj 11 Lördag 10-14 Karinslund Strängnäs Kids L1-2 Kids L3
Juni       Mälarbadet Södertelge VBK Kids L1-2 Kids L3
               
Hösten              
Oktober 06 Lördag 9-18 Tellushallen Vallentuna U18 F  
Oktober 07 Söndag 9-18 Viksbergshallen Södertelge U18 P  
Oktober 13 Lördag 9-18 Viksbergshallen Södertelge Fyr L4 Fyr L7
Oktober 13 Lördag 9-18 Ulriksdalshallen IFK Bergshamra Fyr L6  
Oktober 14 Söndag 9-18 Danderyds gymnasium Danderyd Fyr L5  
Oktober 14 Söndag 9-18 Viksbergshallen Södertelge U16 P  
Oktober 14 Söndag 9-17 Rotebro Sollentuna U16 F  
Oktober 21 Söndag 8-17 Stallarholmen Strängnäs Kids L1-2 Kids L3
November 03 Lördag 9-18 Kanalhallen   Kids L1-2 Kids L3
November 17  Lördag 8.30-17 Gångsätra Lidingö U16 F  
November 18 Söndag 9-18 Danderyds gymnasium Danderyd L6  
November 18 Söndag 9-17 Rotebro Sollentuna L5  
November 18 Söndag 8-20 Ulriksdal Solna U18 F U18 P
November 24 Lördag 9-18 Viksbergshallen Södertelge U16 P  
November 24 Lördag 9-18 Tellushallen Vallentuna Kids L1-2 Kids L3
November 25 Söndag 9-18 Viksbergshallen Södertelge Fyr L5  
December 01 Lördag 9-18 Viksbergshallen Södertelge Fyr L4 Fyr L7
December 02 Lördag 9-18 Viksbergshallen Södertelge Kids L1-2 Kids L3
December 02 Söndag 9-17 Rotebro Sollentuna Fyr L6  
December 08 Lördag 8-18 Ulriksdal Solna Fyr L4 Fyr L7
December 08 Lördag 9-18 Tellushallen Vallentuna U18 F U18 P
December 9 Söndag 9-18 Viksbergshallen Södertelge U16 F  
December 15 Lördag 9-18 Viksbergshallen Södertelge Fyr L6  
December 16 Söndag 8.30-17 Gångsätra Lidingö U16 P  
December 16 Söndag 8-17 Thomashallen Strängnäs Fyr L5  
               
Uppdaterad: 23 SEP 2018 08:02 Skribent: Stockholm-Gotlands VBF
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Stockholm-Gotlands Volleybollförbund
c/o Svenska Volleybollförbundet, Trålgränd 2
116 68 Stockholm

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info