Hoppa till sidans innehåll

Öppen klass Level 4 Omg 6

07 APR 2017 21:00
Spelas i Ulriksdalsskolan lördag 8/4 kl 9.
  • Skapad: 07 APR 2017 21:00

Spelschema                
                     
Grupp A     Grupp B     Grupp C  
Danderyd     Solna Gul     Sollentuna Lejon
Solna Blå     Sollentuna Vallen 2   Sollentuna Vallen 1
Sollentuna Tigrar   Spårvägen      Södertelge Legends
        Uppsala Raptorz   Uppsala Gatorz  
                     
                     
Grupp A                  
Match Bana Hemmalag   Bortalag   Funktionär  
101 1 Danderyd   Sollentuna Tigrar Solna Blå  
103 1 Sollentuna Tigrar Solna Blå   Danderyd  
105 1 Solna Blå   Danderyd   Sollentuna Tigrar
                     
Grupp B                  
201 2 Solna Gul   Uppsala Raptorz Spårvägen   
202 2 Sollentuna Vallen 2 Spårvägen    Uppsala Raptorz
203 2 Spårvägen    Solna Gul   Sollentuna Vallen 2
204 2 Uppsala Raptorz Sollentuna Vallen 2 Spårvägen   
205 2 Spårvägen    Uppsala Raptorz Solna Gul  
206 2 Solna Gul   Sollentuna Vallen 2 Uppsala Raptorz
                     
Grupp C                  
301 3 Sollentuna Lejon Uppsala Gatorz   Södertelge Legends
302 3 Sollentuna Vallen 1 Södertelge Legends Uppsala Gatorz  
303 3 Södertelge Legends Sollentuna Lejon Sollentuna Vallen 1
304 3 Uppsala Gatorz   Sollentuna Vallen 1 Södertelge Legends
305 3 Södertelge Legends Uppsala Gatorz   Sollentuna Lejon
306 3 Sollentuna Lejon Sollentuna Vallen 1 Uppsala Gatorz  
                     
Kvartsfinal                  
107 1 2:a Grp B   2:a Grp C   1:a grp A  
207 2 1:a Grp C   2:a Grp A   1:a grp B  
                     
Placering 7-11                
307 3 4:a Grp C   4:a Grp B   3:a gep A  
                     
Semifinal                  
108 1 1:a Grp A   Vinnare Match 107 Förloraren matchen innan
208 2 Vinnare Match 207 1:a Grp B   Förloraren matchen innan
                     
Final                    
109 1 Vinnare Match 108 Vinnare Match 208 Förloraren matchen innan
                     
Placering 5-6                  
209 2 Förlorare Match 107 Förlorare Match 207 Förloraren matchen innan
                     
Placering 7-10                
308 3 3:a Grp A   Vinnare Match 307 Förloraren matchen innan
309 3 3:a Grp C   3:a Grp B   Förloraren matchen innan
                     
Placering 3-4                  
110 1 Förlorare Match 108 Förlorare Match 208 Förloraren matchen innan
                     
Placering 9-10                
311 3 Förlorare Match 308 Förlorare Match 309 Förloraren matchen innan
                     
Placering 7-8                  
310 3 Vinnare Match 308 Vinnare Match 309 Förloraren matchen innan
Skribent: Peter Randén
Epost: This is a mailto link

UTBILDNINGSKALENDER

Utbildningskalendern

FÖRBUNDSSPONSORER

mikasa_ramlinje


Postadress:
Stockholm-Gotlands Volleybollförbund
c/o Svenska Volleybollförbundet, Trålgränd 2
116 68 Stockholm

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info