Hoppa till sidans innehåll

Flickor Level 6 Slutspel

20 APR 2017 20:58
Spelas i Rotebrohallarna söndag 23/4 kl 9.
  • Skapad: 20 APR 2017 20:58

Spelschema                
                     
Grupp A     Grupp B     Grupp C  
Lidingö Milles     Täby Volley Turkos   Tierp VBK   
Vallentuna Maserati   Sollentuna Väster   Täby Volley Topaz
Sollentuna Öster   Södertelge Panters   Sollentuna Söder
                     
Grupp D                  
Sollentuna Norr                  
Vallentuna Porsche                
Täby Volley Safir                
Vallentuna Ferrari                
                     
                     
Grupp A                  
Match Bana Hemmalag   Bortalag   Funktionär  
301 3 Lidingö Milles   Sollentuna Öster Vallentuna Maserati
302 3 Sollentuna Öster Vallentuna Maserati Lidingö Milles  
303 3 Vallentuna Maserati Lidingö Milles   Sollentuna Öster
                     
Grupp B                  
401 4 Täby Volley Turkos Södertelge Panters Sollentuna Väster
402 4 Södertelge Panters Sollentuna Väster Täby Volley Turkos
403 4 Sollentuna Väster Täby Volley Turkos Södertelge Panters
                     
Grupp C                  
502 5 Tierp VBK    Sollentuna Söder Täby Volley Topaz
503 5 Sollentuna Söder Täby Volley Topaz Tierp VBK   
504 5 Täby Volley Topaz Tierp VBK    Sollentuna Söder
                     
Grupp D                  
501 5 Sollentuna Norr   Vallentuna Ferrari Tierp VBK   
601 6 Vallentuna Porsche Täby Volley Safir Sollentuna Söder
602 6 Täby Volley Safir Sollentuna Norr   Vallentuna Porsche
603 6 Vallentuna Ferrari Vallentuna Porsche Täby Volley Safir
404 4 Täby Volley Safir Vallentuna Ferrari Sollentuna Väster
604 6 Sollentuna Norr   Vallentuna Porsche Täby Volley Turkos
                     
Placering 9-13                
305 3 4:a Grp D   3:a Grp C   3:a grp A  
                     
Kvartsfinal                  
505 5 1:a Grp A   2:a Grp B   2:a grp D  
605 6 2:a Grp C   1:a Grp D   2:a grp A  
506 5 1:a Grp C   2:a Grp D   Förloraren matchen innan
606 6 2:a Grp A   1:a Grp B   Förloraren matchen innan
                     
Placering 9-12                
306 3 3:a Grp A   Vinnare Match 305 Förloraren matchen innan
406 4 3:a Grp D   3:a Grp B   Vinnare match 505
                     
Placering 9-10                
307 3 Vinnare Match 306 Vinnare Match 406 Förloraren matchen innan
                     
Semifinal                  
507 5 Vinnare Match 505 Vinnare Match 605 Förloraren matchen innan
607 6 Vinnare Match 506 Vinnare Match 606 Förloraren matchen innan
                     
Placering 11-12                
308 3 Förlorare Match 306 Förlorare Match 406 Förloraren matchen innan
                     
Placering 5-8                  
508 5 Förlorare Match 505 Förlorare Match 605 Förloraren matchen innan
608 6 Förlorare Match 506 Förlorare Match 606 Förloraren matchen innan
                     
Placering 7-8                  
309 3 Förlorare Match 508 Förlorare Match 608 Förloraren matchen innan
                     
Placering 5-6                  
409 4 Vinnare Match 508 Vinnare Match 608 Vinnare match 308
                     
Final                    
509 5 Vinnare Match 507 Vinnare Match 607 Förloraren matchen innan
                     
Placering 3-4                  
609 6 Förlorare Match 507 Förlorare Match 607 Förloraren matchen innan
Skribent: Peter Randén
Epost: This is a mailto link

UTBILDNINGSKALENDER

Utbildningskalendern

FÖRBUNDSSPONSORER

mikasa_ramlinje


Postadress:
Stockholm-Gotlands Volleybollförbund
c/o Svenska Volleybollförbundet, Trålgränd 2
116 68 Stockholm

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info