Hoppa till sidans innehåll

Tävlingsprogram


OBS! Tiderna är preliminära. Det som gäller står i PM inför varje deltävling.

Det saknas en del Arrangörer. 
Skicka e-post till This is a mailto link om ni är intresserade av att arrangera

Flickor 97 (födda 97-98)

Omgång Datum,
ramtid
Hall (antal planer) Arrangör
Seedning S 12 okt, 9-18 Gångsätra (4) Lidingö SK
3-Kungaslaget 25-26 okt Kungälv Kungälv Volley
Omg 2 S 30 nov 9-19 Sollentuna Sporthall (5) Sollentuna VK
Omg 3 S 21dec, 9-17 Brunnsäng (3) Södertelge VBK
Omg 4 L 7 feb, 9-17 Ulriksdalshallen (4) Solna VBK
Omg 5 S 15 mar, 9-18 Gångsätrahallen (4) Lidingö SK
Poolfinal S 22 mar, 9-18 Sollentuna Sporthall (4) Sollentuna VK
Slutspel F97 S 26 apr, 9-18  Sollentuna Sporthall (4)
Sollentuna VK
U19 SM 16-17 maj Duveholmshallen Katrineholm Vingåkers VK

 

Flickor 99 (födda 99-00)

Omgång Datum, ramtid Hall (antal planer) Arrangör
Seedning L 18 okt, 9-19 Sateliten (4) Sollentuna VK
3-Kungaslaget 25-26 okt Kungälv Kungälv Volley
Distriktslagsuttagning (F00) S 9 nov, 18-20 Forsgrenska (1) StVBF
Omg 2 L 29 nov Ulriksdal (4) Solna VBK
Omg 3 S 14 dec, kl 10-18 Dalaröhallen (3) Dalarö SK
Poolfinal F99 S 18 jan, 9-19 Brunnsäng (3) Södertelge VBK
Omg 4 S 1 feb, 9-18 Tellushallen (4) Vallentuna VBK
Omg 5 S 8 mar, 9-17 Brunnsäng (3) Södertelge VBK
Slutspelskval F99 L 28 mar, 9-18 Brunnsäng (3) Södertelge VBK
Slutspel F99 S 29 mar, 9-18 Brunnsäng (3) Södertelge VBK
U17 SM 18-19 apr Göteborg Tuve

 

Flickor 01 (födda 01-02) Volley 2000

Omgång Datum, ramtid Hall (antal planer) Arrangör
Seedning S 5 okt 9-19 Tellushallen (4) Vallentuna VBK
3-Kungaslaget 25-26 okt Kungälv Kungälv Volley
Omg 2 rank 19-
Omg 2 rank 1-18 
L 22 nov, 12-19
S 23 nov, 9-17 
Brunnsäng (3)
Brunnsäng (3) 
Södertelge VBK
Södertelge VBK 
Omg 3 S 7 dec, 9-18 Mörbyhallen (4) Danderyds VK
Omg 4 rank 1-18 S 25 jan, 9-18 Gångsätrahallen (4) Lidingö SK
Omg 4 rank 19- S 25 jan, 9-18 Tellushallen (4) Vallentuna VBK
Omg 5 S 15 feb, 9-18 Danderyds gymn (5) Danderyds SK
Slutspelskval F01 L 21 mar 9-19 Sollentuna Sporthall (5) Sollentuna VK
Slutspel F01 S 22 mar 9-18 Danderyds gymn (5) Danderyds SK
Mikasa Challenger maj Örebro SVBF

 

Flickor 03 (födda 03-04) Volley 2000

Omgång Datum, ramtid Hall (antal planer) Arrangör
Seedning S 5 okt, 9-18 Mörbyhallen (4) Danderyds SK
3-Kungaslaget 25-26 okt Kungälv Kungälv Volley
Omg 2 S 16 nov, 8-17 Brunnsäng (3) Södertelge VBK
Omg 3 L 13 dec Skolhagenskolan (3 (4)) Täby VBK
Omg 4 L 10 jan, 9-19 Sollentuna Sporthall (5) Sollentuna VK
Omg 5 S 8 mar, 9-18 Tellushallen (4) Vallentuna VBK
Slutspelskval F03 L 25 apr, 9-18 Pershagenhallen (4) Södertelge VBK
Slutspel F03 S 26 apr, 9-18 Pershagenhallen (4) Södertelge VBK
Mikasa Challenger 1-3 maj Örebro SVBF


Pojkar/Flickor/Mixed 05 (födda 05-) Kidsvolley

Omgång Datum, ramtider Hall (antal planer) Arrangör
Omg 1 L 11 okt, 9:30-13:30 Sateliten (4) Sollentuna VK
Omg 2 L 25 okt, Ulriksdal (4) Solna VBK
Omg 3 S 9 nov, 10-14 Norrängsgården Danderyds SK
Omg 4 L 6 dec, 11-15 Brunnsäng (4) Södertelge VBK
Omg 5 L 31jan, 11-15 Tellushallen  Vallentuna VBK
Omg 6 S 15 feb, 10-14 Brunnsäng (4) Södertelge VBK
Omg 7 L 28 mar, 9:30-13 Ulriksdalshallen Solna VBK

Omg 8

L 18 apr, 11:00-15:00 Brunnsäng (4) Södertelge VBK 

Omg 9

S 31maj, 10-14 Mälarbadet UTE Södertelge VBK
Uppdaterad: 18 MAJ 2015 09:06 Skribent: Lasse Broström

Postadress:
Stockholm-Gotlands Volleybollförbund
c/o Svenska Volleybollförbundet, Trålgränd 2
116 68 Stockholm

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info