Hoppa till sidans innehåll

Tävlingsprogram


OBS! Tiderna är preliminära. Det som gäller står i PM inför varje deltävling.


Pojkar U19 (födda 96-97)

Omgång Datum, ramtid Hall (antal planer) Arrangör
3-Kungaslaget 26-27 okt Kungälv Kungälv Volley
Poolfinal U19 S 23 mar Vidåkershallen (4) Vingåkers VK
Slutspel PU19 L 29 mar Tellushallen (4) Vallentuna VBK
U19 SM 10-11 maj Gislaved Gislaveds VK

 
Pojkar U17 (födda 98-99)

Omgång Datum, ramtid Hall (antal planer) Arrangör
Seedning  L 12 okt 11:30-19 Brunnsäng (3) Södertelge VBK 
3-Kungaslaget 26-27 okt Kungälv Kungälv Volley
Omg 2 S 10 nov, 11-18 Sporthallen (5) Sollentuna VK 
Omg 3 L 23 nov 12-19 Brunnsäng (3) Södertelge VBK
U17 DM S 8 dec 9-17 Gångsätra (4) Lidingö SK
Poolfinal U17 L 18 jan 9-19  Brunnsäng (3)  Södertelge VBK
Omg 4 S 2 feb 11-17 Brunnsäng (3)  Södertelge VBK 
Omg 5 L 15 mar 12-19 Brunnsäng (3) Södertelge VBK 
U17 SM 5-6 apr  Valhalla, Göteborg  Tuve 
Slutspel PU17 S 27 apr, kl 9 Tellushallen (4)  Vallentuna VBK 

 

Pojkar U15 (födda 00-01)

Omgång Datum, ramtid Hall (antal planer) Arrangör
Seedning S 6 okt 12-19 Sporthallen (5)  Sollentuna VK 
3-kungaslaget 26-27 okt Kungälv Kungälv Volley
Omg 2 S 17 nov, 11-18 Danderyds gymn (5) Danderyds SK 
Omg 3  L 14 dec, 11-17 Karinlundskolan (4)  Strängnäs VK
Omg 4  S 9 feb, 9-19 Sporthallen (5)  Sollentuna VK 
Omg 5 L 8 mar, 9-17 Karinlundskolan (4)  Strängnäs VK 
Slutspel S 23 mar, 9-19 Sporthallen (4)  Sollentuna VK 
Volley2000-mästerskapet 2-4 maj Falköping SVBF


Pojkar U13 (födda 02-03) Volley 2000

Omgång Datum, ramtid Hall (antal planer) Arrangör
Seedning  S 6 okt 9-16  Sporthallen (5)  Sollentuna VK
3-kungaslaget 26-27 okt Kungälv Kungälv Volley
Omg 2 S 10 nov, 9-17 Brunnsäng (3)  Södertelge VBK 
Omg 3 S 8 dec, 9-18 Mörbyhallen (4)  Danderyds SK 
Omg 4 19 jan, 8-14 Brunnsäng (3) Södertelge VBK
Omg 5 S 9 feb, 9-18 Danderyds gymn (5) Danderyds SK
Slutspel  S 30 mar, 9-17 Brunnsäng (3)  Södertelge VBK 
Volley2000-mästerskapet 2-4 maj Falköping SVBF

 
Pojkar/Flickor/Mixed U11 (födda 04-) Kidsvolley

Omgång Datum, ramtider Hall (antal planer) Arrangör
Omg 1 L 19 okt, 10-14 Brunnsäng (4) Södertelge VBK 
Omg 2 L 23 nov, 10-14  Käppala (4) Lidingö SK
Omg 3 L 14 dec, 9-13 Satteliten (4) Sollentuna VK
Omg 4 S 26 jan, 9-13 Norrängsgården (4)  Danderyd SK 
Omg 5 L 15 feb, 10-14 Tellushallen (4)  Vallentuna VBK 
Omg 6 L 22 mars, 10-14 Täljehallen (8) Södertelge VBK 
Omg 7  april    
Omg 8 L 17 maj, 11-15 Mälarbadet (8) Ute Södertelge VBK
Uppdaterad: 31 AUG 2014 11:07 Skribent: Lasse Broström

Postadress:
Stockholm-Gotlands Volleybollförbund
c/o Svenska Volleybollförbundet, Trålgränd 2
116 68 Stockholm

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info