Hoppa till sidans innehåll

Tävlingsprogram



OBS! Tiderna är preliminära. Det som gäller står i PM inför varje deltävling.

Pojkar U19 (födda 93-94)

Omgång Datum, ramtid Hall (antal planer) Arrangör
Seedning L 2/10 9-19 Sjöstadshallen (3) Spårvägens VBK
Omg 2 S 14 nov 9-16 Tyresöhallen (4) Tyresö Team Z
Omg 3 L 11 dec 12-18 Brunnsäng (3) Södertelge VBK
Omg 4 S 13 feb Tellushallen (4) Vallentuna VBK
Omg 5 S 20 mar 9-17 Brunnsäng (3) Södertelge VBK
Poolfinal 26/3
Slutspel PU19 S 10 april Tellushallen (4) Vallentuna VBK
U19 SM 14-15/5

 

Pojkar U17 (födda 95-96)

Omgång Datum, ramtid Hall (antal planer) Arrangör
Seedning S 10/10 9-19 Brunnsäng (4) Södertelge VBK
Distriktslaget uttagning 96-97 S 7 nov Forsgrénska (1), Stockholm  
Omg 2 S 14 nov 9-16 Tyresöhallen (4) Tyresö Team Z
Omg 3 L 4 dec 9-19 Sporthallen (5) Sollentuna VK
Omg 4 S 16 jan 9-19 Sporthallen (5) Sollentuna VK
Poolfinal 23/1 Brunnsäng (3) Södertelge VBK
Omg 5 L 5 feb 9-17 Käppala (4) Lidingö SK
Slutspel PU17 S 3 april Brunnsäng (3) Södertelge VBK
U17 SM 16-17/4 Valhalla, Göteborg  

 

Pojkar U15 (födda 97-98) Volley 2000

Omgång Datum, ramtid Hall (antal planer) Arrangör
Seedning L 16/10 9-19 Sporthallen (5) Sollentuna VK
Distriktslaget uttagning 96-97 S 7 nov Forsgrénska (1), Stockholm S-G VBF
Omg 2 S 21 nov 10-16:30 Vidåkershallen (4) Vingåkers VK
Omg 3 L 11 dec 12-18 Brunnsäng (3) Södertelge VBK
Omg 4 S 16 jan 9-19 Sporthallen (5) Sollentuna VK
Omg 5 S 6 feb 9-17 Brunnsäng (3) Södertelge VBK
Slutspel PU15 S 27 mar 9-19 Sporthallen (5) Sollentuna VK
Volley2000-mästerskapet 6/5-8/5 Falköping SVBF

 

Pojkar U13 (födda 99-00) Volley 2000

Omgång Datum, ramtid Hall (antal planer) Arrangör
Seedning S 17/10  9-16 Källängen (3) Lidingö SK
Omg 2 L 13 nov 12-18 Brunnsäng (3) Södertelge VBK
Omg 3 L 4 dec 9-19 Sporthallen (5) Sollentuna VK
Omg 4 S 30 jan 13-19 Brunnsäng (3) Södertelge VBK
Omg 5 L 19 mar Tellushallen (4) Vallentuna VBK
Slutspel PU13 S 10 apr 9-17 Gångsätrahallen (4) Lidingö SK
Volley2000-mästerskapet 6/5-8/5 Falköping SVBF


Pojkar/Flickor/Mixed U11 (födda 01-) Kidsvolley

Omgång Datum, ramtider Hall (antal planer) Arrangör
Omg 1 L 4 dec 12:30-16:30 Sateliten (4) Sollentuna VK
Omg 2 L 5 feb 12-16 Sateliten (4)  Sollentuna VK 
Omg 3 L 19 mars 11-15 Brunnsäng (4)  Södertelge VBK 
Omg 4 S 29 maj 11-15 Mälarbadet (6)
Ute på sand
Södertelge VBK

 

 

Uppdaterad: 09 MAJ 2011 14:56

Postadress:
Stockholm-Gotlands Volleybollförbund
c/o Svenska Volleybollförbundet, Trålgränd 2
116 68 Stockholm

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info