Hoppa till sidans innehåll

Spelschema slutspelskval FU15

25 MAR 2011 18:08
Spelas i Sollentuna lördag 25 mars 2011 kl 8.30. Matcherna i grupp F (4 lag) spelas från 7-7 (5-5). Grupp E funktionerar första omgången grupp F.
  • Skapad: 25 MAR 2011 18:08

Grupp A     Grupp B     Grupp C      
Södertelge Venus   Vallentuna Ruter   Vallentuna Klöver    
Spårvägen TuffTuff   Dalarö Heroes     Vallentuna Spader    
Solna VBK 2     Vallentuna Hallon   Vallentuna Joker    
                         
Grupp D     Grupp E     Grupp F      
Sollentuna Avanza   Sollentuna Optimus   Bromma KFUM Rockets    
Södertelge Apelsin   Spårvägen Express   Sollentuna Bellum    
Bromma Jets     Sollentuna Lucror   Vallentuna Blåbär    
                Spårvägen Grodor    
                         
                         
Grupp A                      
Match Bana Tid Hemmalag   Bortalag   Funktionär    
102 1 09:20 Södertelge Venus Solna VBK 2   Spårvägen TuffTuff  
103 1 10:10 Solna VBK 2   Spårvägen TuffTuff Södertelge Venus  
104 1 11:00 Spårvägen TuffTuff Södertelge Venus Solna VBK 2    
                         
Grupp B                      
201 2 08:30 Vallentuna Ruter Vallentuna Hallon Dalarö Heroes    
202 2 09:20 Vallentuna Hallon Dalarö Heroes   Vallentuna Ruter  
203 2 10:10 Dalarö Heroes   Vallentuna Ruter Vallentuna Hallon  
                         
Grupp C                      
301 3 08:30 Vallentuna Klöver Vallentuna Joker Vallentuna Spader  
302 3 09:20 Vallentuna Joker Vallentuna Spader Vallentuna Klöver  
204 2 11:00 Vallentuna Spader Vallentuna Klöver Vallentuna Joker  
                         
Grupp D                      
101 1 08:30 Sollentuna Avanza Bromma Jets   Södertelge Apelsin  
303 3 10:10 Bromma Jets   Södertelge Apelsin Sollentuna Avanza  
304 3 11:00 Södertelge Apelsin Sollentuna Avanza Bromma Jets    
                         
Grupp E                      
402 4 09:20 Sollentuna Optimus Sollentuna Lucror Spårvägen Express  
403 4 10:10 Sollentuna Lucror Spårvägen Express Sollentuna Optimus  
404 4 11:00 Spårvägen Express Sollentuna Optimus Sollentuna Lucror  
                         
Grupp F                      
401 4 08:30 Bromma KFUM Rockets Spårvägen Grodor Sollentuna Optimus  
501 5 08:30 Sollentuna Bellum Vallentuna Blåbär Sollentuna Lucror  
502 5 09:20 Vallentuna Blåbär Bromma KFUM Rockets Sollentuna Bellum  
503 5 10:10 Spårvägen Grodor Sollentuna Bellum Vallentuna Blåbär  
504 5 11:00 Vallentuna Blåbär Spårvägen Grodor Bromma KFUM Rockets  
505 5 11:50 Bromma KFUM Rockets Sollentuna Bellum Spårvägen Grodor  
                         
Åttondelsfinal                    
106 1 12:30 2:a Grp D   2:a Grp E   1a grp A    
206 2 12:30 1:a Grp E   2:a Grp A   1a grp B    
306 3 12:30 2:a Grp B   1:a Grp F   1a grp C    
406 4 12:30 2:a Grp F   2:a Grp C   1a grp D    
                         
Kvartsfinal                      
107 1 13:20 1:a Grp A   Vinnare Match 106 Förloraren matchen innan
108 1 14:10 Vinnare Match 206 1:a Grp D   Förloraren matchen innan
207 2 13:20 1:a Grp C   Vinnare Match 306 Förloraren matchen innan
307 3 13:20 Vinnare Match 406 1:a Grp B   Förloraren matchen innan
                         
Placering 13-19                    
506 5 12:30 3:a Grp D   3:a Grp E   3a grp A    
507 5 13:20 3:a Grp F   3:a Grp C   Förloraren matchen innan
407 4 13:20 4:a Grp F   3:a Grp B   Förloraren matchen innan
                         
Placering 17-19                    
409 4 15:00 Förlorare Match 507 Förlorare Match 407 Förloraren matchen innan
                         
Placering 17-18                    
410 4 15:50 Förlorare Match 506 Vinnare Match 409 Förloraren matchen innan
                         
Placering 13-16                    
408 4 14:10 3:a Grp A   Vinnare Match 506 Förloraren matchen innan
508 5 14:10 Vinnare Match 507 Vinnare Match 407 Förloraren matchen innan
                         
Placering 15-16                    
510 5 15:50 Förlorare Match 408 Förlorare Match 508 Förloraren matchen innan
                         
Placering 13-14                    
509 5 15:00 Vinnare Match 408 Vinnare Match 508 Förloraren matchen innan
                         
Placering 9-12                    
208 2 14:10 Förlorare Match 106 Förlorare Match 206 Förloraren matchen innan
308 3 14:10 Förlorare Match 306 Förlorare Match 406 Förloraren matchen innan
                         
Placering 11-12                    
310 3 15:50 Förlorare Match 208 Förlorare Match 308 Förloraren matchen innan
                         
Placering 9-10                    
309 3 15:00 Vinnare Match 208 Vinnare Match 308 Förloraren matchen innan
                         
Placering 5-8                      
110 1 15:50 Förlorare Match 107 Förlorare Match 108 Förloraren matchen innan
210 2 15:50 Förlorare Match 207 Förlorare Match 307 Förloraren matchen innan
                         
Placering 7-8                      
411 4 16:40 Förlorare Match 110 Förlorare Match 210 Förloraren matchen innan
                         
Placering 5-6                      
311 3 16:40 Vinnare Match 110 Vinnare Match 210 Förloraren matchen innan
                         
Semifinal                      
109 1 15:00 Vinnare Match 107 Vinnare Match 108 Förloraren matchen innan
209 2 15:00 Vinnare Match 207 Vinnare Match 307 Förloraren matchen innan
                         
Placering 3-4                      
211 2 16:40 Förlorare Match 109 Förlorare Match 209 Arrangören    
                         
Final                        
111 1 16:40 Vinnare Match 109 Vinnare Match 209 Arrangören    
Skribent: Peter Randén

UTBILDNINGSKALENDER

Utbildningskalendern

FÖRBUNDSSPONSORER

mikasa_ramlinje


Postadress:
Stockholm-Gotlands Volleybollförbund
c/o Svenska Volleybollförbundet, Trålgränd 2
116 68 Stockholm

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info