Hoppa till sidans innehåll

Spelschema FU19 slutspel

08 APR 2011 12:28
Spelas i Vallentuna, Tellushallen, söndag 10/4 2011 kl 9.
  • Skapad: 08 APR 2011 12:28

Grupp A       Grupp B                
Vallentuna 1       SVK Uno                
Tyresö VBK       Tyresö Team Z 1              
Lidingö       Södertelge VBK              
                             
Grupp C       Grupp D                
Vallentuna 2       SVK Gröna VK              
Spårvägen VBK     Vallentuna F                
Sollentuna BC     Spårvägen VBK 2              
                             
                             
Grupp A                          
101 1   Vallentuna 1     Lidingö     Tyresö VBK    
102 1   Lidingö     Tyresö VBK     Vallentuna 1    
103 1   Tyresö VBK     Vallentuna 1     Lidingö    
                             
Grupp B                          
201 2   SVK Uno     Södertelge VBK   Tyresö Team Z 1  
202 2   Södertelge VBK   Tyresö Team Z 1   SVK Uno    
203 2   Tyresö Team Z 1   SVK Uno     Södertelge VBK  
                             
Grupp C                          
301 3   Vallentuna 2     Sollentuna BC   Spårvägen VBK  
302 3   Sollentuna BC   Spårvägen VBK   Vallentuna 2    
303 3   Spårvägen VBK   Vallentuna 2     Sollentuna BC  
                             
Grupp D                          
401 4   SVK Gröna VK   Spårvägen VBK 2   Vallentuna F    
402 4   Spårvägen VBK 2   Vallentuna F     SVK Gröna VK  
403 4   Vallentuna F     SVK Gröna VK   Spårvägen VBK 2  
                             
Åttondelsfinal                        
104 1   3:a Grp C     2:a Grp D     1a grp A    
204 2   3:a Grp B     2:a Grp A     1a grp B    
304 3   2:a Grp B     3:a Grp A     1a grp C    
404 4   3:a Grp D     2:a Grp C     1a grp D    
                             
Placering 9-12                        
306 3   Förlorare Match 104 Förlorare Match 204 Förloraren matchen innan
406 4   Förlorare Match 304 Förlorare Match 404 Förloraren matchen innan
                             
Placering 11-12                        
208 2   Förlorare Match 306 Förlorare Match 406 Förloraren matchen innan
                             
Placering 9-10                        
108 1   Vinnare Match 306   Vinnare Match 406   Förloraren matchen innan
                             
Kvartsfinal                          
105 1   1:a Grp A     Vinnare Match 104   Förloraren matchen innan
205 2   Vinnare Match 204   1:a Grp D     Förloraren matchen innan
305 3   1:a Grp C     Vinnare Match 304   Förloraren matchen innan
405 4   Vinnare Match 404   1:a Grp B     Förloraren matchen innan
                             
Placering 5-8                        
107 1   Förlorare Match 105 Förlorare Match 205 Förloraren matchen innan
207 2   Förlorare Match 305 Förlorare Match 405 Förloraren matchen innan
                             
Placering 7-8                        
109 1   Förlorare Match 107 Förlorare Match 207 Förloraren matchen innan
                             
Placering 5-6                        
308 3   Vinnare Match 107   Vinnare Match 207   Arrangören    
                             
Semifinal                          
106 1   Vinnare Match 105   Vinnare Match 205   Förloraren matchen innan
206 2   Vinnare Match 305   Vinnare Match 405   Förloraren matchen innan
                             
Placering 3-4                        
209 2   Förlorare Match 106 Förlorare Match 206 Förloraren matchen innan
                             
Final                            
309 3   Vinnare Match 106   Vinnare Match 206   Förloraren matchen innan
Skribent: Peter Randén

UTBILDNINGSKALENDER

Utbildningskalendern

FÖRBUNDSSPONSORER

mikasa_ramlinje


Postadress:
Stockholm-Gotlands Volleybollförbund
c/o Svenska Volleybollförbundet, Trålgränd 2
116 68 Stockholm

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info