Hoppa till sidans innehåll

Tävlingsprogram


 


OBS! Tiderna är preliminära. Det som gäller står i PM inför varje deltävling.
Senaste ändringar i rött


Flickor U19 (födda 93-94)

Omgång Datum, ramtider Hall (antal planer) Arrangör
Seedning L 2/10  9-19 Sjöstadshallen (3) Spårvägens VK
Omg 2 S 14/11 9-16 Tyresöhallen (4) Tyresö Team Z
Omg 3 L 18 dec 10-19 Sjöstadshallen (3) Spårvägens VK
Omg 4 S 13 feb Tellushallen (4) Vallentuna VBK
Omg 5 S 20 mar 9-17 Brunnsängshallen (3) Södertelge VBK
Poolfinal 26/3
Slutspel S 10 apr Tellushallen (4) Vallentuna VBK
U19 SM 14-15/5 Duveholm, Katrineholm SVBF, Vingåkers VK

 

Flickor U17 (födda 95-96)

Omgång Datum, ramtider Hall (antal planer) Arrangör
Seedning S 10 okt 9-19 Brunnsängshallen (3) Södertelge VBK
Omg 2 L 20 nov Rekarneskolan (4) KFUM Eskilstuna
Distriktslaget uttagning -96 Sön 7 nov Forsgreska (1), Stockholm SG-VBF
Omg 3 S 5 dec 9-16:30 Solnahallen B (3) Solna VBK
Omg 4 S 16 jan 9-19 Sporthallen A B (5) Sollentuna VK
Poolfinal L 22 jan Sjöstadshallen (3) Spårvägens VBK
Omg 5 L 5 feb Käppala (4) Lidingö SK
Slutspelskval L 2 apr Brunnsängshallen (3) Södertelge VBK
Slutspel S 3 apr Brunnsängshallen (3) Södertelge VBK
U17 SM 16-17 apr Göteborg SVBK

 

Flickor U15 (födda 97-98) Volley 2000

Omgång Datum, ramtider Hall (antal planer) Arrangör
Seedning L 16 okt 9-19 Sporthallen (5) Sollentuna VK
Omg 2 S 21 nov 8-19 Brunnsängshallen (3) Södertelge VBK
Omg 3 L 4 dec 11-19 Tellushallen (4) Vallentuna VBK
Omg 4 S 6 feb 9-17 Solnahallen B (3)
(Brunnsängshallen (3))
Solna VBK
(Södertelge VBK)
Omg 5 S 13 mar 8-18.30 Tellushallen (4) Vallentuna VBK
Slutspelskval L 26 mar 9-19 Sporthallen A B (5) Sollentuna VK
Slutspel S 27 mar 9-19 Sporthallen A B (5) Sollentuna VK
Volley 2000-mästerskapet 6/5-8/5 Falköping SVBF

 

Flickor U13 (födda 99-00) Volley 2000

Omgång Datum, ramtider Hall (antal planer) Arrangör
Seedning S 17/10 9-16 Källängen (3) Lidingö SK
Omg 2 L 13 nov 12-18 Brunnsängshallen (3) Södertelge VBK
Omg 3 L 4 dec 9-19 Sporthallen (5) Sollentuna VK
Omg 4 S 30 jan 8-18 Brunnsängshallen (3) Södertelge VBK
Omg 5 L 19 mar Tellushallen (4) Vallentuna VBK
Slutspel S 10 apr 9-17 Gångsätrahallen (4) Lidingö SK
Volley 2000-mästerskapet 6/5-8/5 Falköping SVBF

 

Pojkar/Flickor/Mixed U11 (födda 01-) Kidsvolley

Omgång Datum, ramtider Hall (antal planer) Arrangör
Omg 1 L 4 dec 12:30-16:30 Sateliten (4) Sollentuna VK
Omg 2 L 5 feb 12-16 Sateliten (4) Sollentuna VK 
Omg 3

L 19 mar 11-15 

Brunnsäng (4)  Södertelge VBK 
Omg 4 S 29 maj 11-15 Mälarbadet (6)
Ute på sand 
Södertelge VBK 

 

Uppdaterad: 14 APR 2011 23:20

Postadress:
Stockholm-Gotlands Volleybollförbund
c/o Svenska Volleybollförbundet, Trålgränd 2
116 68 Stockholm

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info