Hoppa till sidans innehåll

Tävlingsplanering 2016/17


  Datum Div 1 - hemmamatcher Div 3 - sammandrag Pojkar 4-manna Sexmanna - Ungdom Level 7 Level 6 Level 5 Level 4 Level 1-3
41 24-sep Paltcupen                
  25-sep                  
42 01-okt Norsjö                
  02-okt IKSU                
43 08-okt   Storuman, IKSU, Malå              
  09-okt   Skellefteå, Vännäs, Norsjö               
44 15-okt         Stöcke   Stöcke    
  16-okt        Skellefteå   Stöcke   Stöcke  
42 22-okt Norsjö               Umeå (IKSU)
  23-okt IKSU                
43 29-okt   IKSU, Sundsvall, Skellefteå IKSU        Norsjö    
  30-okt               Norsjö  
44 05-nov Norsjö                
  06-nov IKSU                
45 12-nov   Malå, Vännäs, Norsjö Malå     Novembercupen - Norsjö     Vännäs
  13-nov       Novembercupen - Norsjö Vännäs        
46 19-nov Norsjö             Malå  
  20-nov IKSU             alt. Norsjö
47 26-nov       IKSU Luciacup      IKSU Luciacup IKSU Luciacup  
  27-nov          IKSU Luciacup IKSU Luciacup      
48 03-dec   IKSU, Vännäs, Storuman         Glommersträsk    
  04-dec                  
49 10-dec Norsjö               Umeå (KFUM)
  11-dec IKSU                
50 17-dec   Skellefteå, Malå, Sundsvall         Vännäs Vännäs Skellefteå
  18-dec   Norsjö, Storuman, Sundsvall Norsjö   Vännäs  Vännäs       
51 24-dec                  
  25-dec                  
52 31-dec                  
  01-jan                  
1 07-jan                  
  08-jan   Malå, Storuman, Skellefteå              
2 14-jan   Sundsvall, IKSU, Norsjö           Kidsvolleykurs Vännäs  Kidsvolleykurs Vännäs 
  15-jan       Vännäs           
3 21-jan Norsjö               Glommersträsk
  22-jan IKSU                
4 28-jan   Vännäs, Storuman, Sundsvall Vännäs Glommersträsk   Skellefteå      
  29-jan             Skellefteå Skellefteå/Vännäs Vännäs
5 04-feb J-SM-kval                
  05-feb J-SM-kval     Breddläger -02 (Stöcke Umeå)           
6 11-feb Norsjö     Malå          
  12-feb IKSU               Norsjö
7 18-feb U18-kval     U18-kval pojk+flick Arr: IKSU, Umeå Norsjö     Storuman  
  19-feb U18-kval         Storuman Norsjö    
8 25-feb Norsjö Vännäs, IKSU, Skellefteå   Stöcke       Holmsund Holmsund 
  26-feb IKSU                
9 04-mar                  
  05-mar                  
10 11-mar Norsjö                
  12-mar IKSU                
11 18-mar   Storuman, Norsjö, Skellefteå Storuman       Stöckecupen Stöckecupen  
  19-mar   Sundsvall, Vännäs, Malå             Stöckecupen
12 25-mar        Gamen Games  Gamen Games  Gamen Games      
  26-mar        Gamen Games  Gamen Games  Gamen Games      
13 01-apr   Norsjö, IKSU, Malå              
  02-apr                  
14 08-apr       IKSU    Glommersträsk      
  09-apr         Norsjö   Vännäs Vännäs  
Uppdaterad: 17 SEP 2017 22:15 Skribent: Kristina Gelin-Hellgren
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Nordsvenska Volleybollförbundet
Svenska Volleybollförbundet, Trålgränd 2
116 68 Stockholm

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info