Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2012


Samtliga resultat 3-beach 2012

Samtliga resultat Ungdoms-SM 2012

U13 flickor

1. Blomgren, Ulrika / Karlsson, Lotta / Molin, Ida
Sollentuna VK

2. Antonsson, Malin / Engström, Alva / Kärrbrant, Tintin
Falkenberg VBK

3. Nilsson, Andrea / Kristiandotter, Andrea / Frank, Hedda
Ystads VK

Pristagare SM U13

U13 flickor och pjkar prispall, foto Jakob Birgersson

 

U13 pojkar

1. Thor, Gustav / Trenneman, Noa / Larsson, Emil
Ystads VK

2. Borna, Emil / Borna, Max / Johansson, Tim
Lunds VK

3. Löwendahl, Erik /Cooper, Catarina /Dickman, Louise

KFUM-KFUK Malmö

U15 flickor

1. Pettersson, Frida / Hellgren, Linn / Kuné, Filippa
Södertelge VK

2. Engblom, Hedda / Blasberg, Sara / Nilsson, Lina
Lunds VK

3. Nora Andersson / Ebba Ohlsson / Clara Paulsson / I. Svensson
Örkelljunga VK

U15 flickor prispall

U15 flickor prispall, foto Jakob Birgersson

U15 pojkar

1. Gruvaeus, Daniel / Carlsson, Victor / Sibelius, Joel
Falkenbergs VBK

2.  Torstensson, Markus / von Sydow, Oskar / Ljung, Fredrik
Hylte VBK/Sollentuna VK/Sollentuna VK

3. Ottosson, Alexander / Johansson, Edvin / Karlsson, Axel 
Falkenbergs VBK

U15 pojkar prispall

U15 pojkar prispall, foto Jakob Birgersson

U17 flickor

1. Lundvall, Diana / Remme-Larsen, Hanna
Sollentuna

2. Bäck, Louise / Bäck, Sofie
Gislaveds VBK

3. Andersson, Fanny / Larsson, Emma
Örkelljunga VK/Ystads VK

U17 flickor prispall, foto Jakob Birgersson

U17 flickor prispall, foto Jakob Birgesson

U17 pojkar

1. Nilsson, Pontus / Borna, Oskar
Lunds VK
2. Zachrisson, Jacob / Molin, Jakob
Sollentuna VK
3. Persson, Kristian / Stenkilsson Hoff, Axel
Hylte VBK

U17 pojkar prispall foto Jakob Birgersson

U17 pojkar prispall, foto Jakob Birgersson

U19 flickor

1. Emelie Hedenberg / Frida Kindbom
Hylte VBK / Vallentuna VBK

2. Ljung, Carolina / Nacksten, Sofia
Sollentuna VK

3. Tivefälth, Josefine / Wasserfaller, Jonna
Kungälvs VBK / VK Orion

U19 flickor prispall, foto Jakob Birgersson

U19 flickor prispall, foto Jakob Birgersson

U19 pojkar

1. Skoogh, Johan / Nilsson, Wilhelm
Hylte VBK / Falkenbergs VBK

2. Drejare, Martin / Lundgren, Karl
Härnösands VBK

3. Sjöholm, Patrik / Marton, Norbert
Karlskrona

U19 prispall

U19 pojkar prispall, foto Jakob Birgersson

U21 dam

1. Thurin, Kristina / Thurin, Susanna
Sollentuna VK

2. Hellgren, Sara / Skagerberg, Matilda
Beachhallen BVC

3. Lind, Kristin / Rådström, Anikken
Beachhallen BVC

U21 dam pripall foto Jakob Birgersson 

U21 dam pripall, foto Jakob Birgersson

U21 herr

1. Erik Sundberg / Jakob Wijk Tegenrot
Team Valla / Malmö BC

2. Skoogh, Johan / Nilsson, Wilhelm
Hylte VBK / Falkenberg VBK

3. Lewin, Christofer / Norman, Manne
Göteborg BC / Beachhallen BVC

U21 herr prispall foto Jakob Birgersson

U21 herr prispall, foto Jakob Birgersson

 

Uppdaterad: 07 JUN 2016 17:52 Skribent: Annika Collin

bu_ramlinje-1

vb_ramlinje-1

bv_ramlinje-1

sv_ramlinje-1


FÖRBUNDSSAJTER

 

 

 

 


FÖRBUNDSSPONSORER

mikasa_ramlinje


 VI STÖDER

 

Postadress:
Svenska Volleybollförbundet
Trålgränd 2
116 68 Stockholm

Kontakt:
Tel: 086403050
E-post: This is a mailto link

Se all info